Wyświetl pojedynczy post
skttrbrain
Senior Member
 
 
Od: 07.2006
Skąd: Poznań

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#817
Stary 14.08.2008, 23:26
patgal napisał(a):Wyświetl post
Nie Smuda tylko Pogorzelczyk, którego niedawno chciano prawie wywieźć na taczkach tzw. "Transferowa 3 liga" Wygląda to tak, że Smuda podaje zarządowi pozycje na które chce zawodników, a potem wybiera z tych którzy zostali przysłani do Poznania po długim obserwowaniu ich przez skautów. Trochę inna sytuacja była z Stilić'em, któego Smuda zobaczył pierwszy raz dopiero kilka godzin przed podpisaniem kontraktu Po prostu skauci go wyszukali, wskazali zarządowi że to okazja, a ten to wykorzystał. Z pozytywnym skutkiem jak widać.
Zawodnik zgłoszony przez skauta trafia pod obserwację meczową, jest oceniany przez komitet transferowy, złożony ze Smudy, Pogorzelczyka (dyr. sportowy), Rutkowskiego juniora i Czyżniewskiego (szef skautingu w Kolejorzu). Jeśli spełnia warunki, chce przyjść do Lecha i stać na niego klub, czynione są kroki w kierunku jego pozyskania. Tak to wygląda w uproszczeniu.
Ze Stilicem Pogo musiał się spieszyć, bowiem Dynamo Zagrzeb i Energie chciało go mieć u siebie. Był znany wcześniej skautom drużyny, tyle, że nie poznał go porządnie Smuda. Bo wiedzieć o nim na pewno wiedział.

Pogorzelczyka na taczkach wywozić chcieli nie z jego winy. Właściciel nie dawał pieniędzy na transfery, więc z pustego co on miał wymyslić? A i tak ściągnął Renifera (ponoć 200-300 tys USD), Quinterosa, Djurdjevica czy..Waszego Dolhe
Odpowiedz cytując