|
Prawo międzynarodowe w tym organizacje międzynarodowe znacznie się rozwinęły od 39 r i stosowanie analogii między tamtymi układami a obecnym sojuszem północnoatlantyckim nie ma większego sensu . Wtedy nie było żadnych organizacji obronnych , tylko udzielane w pośpiechu jednostronne gwarancje bezpieczeństwa przekształcane na tygodnie przed wojną w dwustronne umowy sojusznicze (jak w przypadku Wlk.Brytanii) , czy sojusz z lat 20 XX w uzupełniony na 2 mc przed wojną protokołem o współpracy wojskowej (Francja) .
Jeszcze przez spory okres czasu Rosja nie odważy się zaatakować żadnego z państw NATO . A jak dobrze pójdzie , to nawet w odległej przyszłości nie zdecyduje się na ten krok .
Ostatnio edytowane przez Mareq : 12.08.2008 o godz. 08:28.
|