Wyświetl pojedynczy post
AdamosKR
Junior Member
 
Od: 03.2008
Skąd: KRK Dąbie

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#51
Stary 11.08.2008, 20:44
podsuwam propozycję
polecam lekturę http://barcelona.miasta.org/ strona może skromna ale konkretna
z lotniska do centrum można się dostać kolejką R10 , żeby wysiąść w okolicach centrum najlepiej wyskoczyć na Passieg de Gracia
Już na lotnisku proponuje wziąć do ręki jakiś plan miasta jeśli nie macie swojego . Miasto jest świetnie oznaczone dla turystów i nawet bez znajomości języka wszedzie łatwo trafisz . Poniżej plan metra , proponuje kupić bilet całodziennny T-Dia (5.25 EUR)- można sie poruszać za jego pomocą praktycznie wszystkim co jeździ po mieście ( radzę kupić - zdarzają sie częste kontrole)
http://barcelona.miasta.org/plan_metra.pdf

odradzam picie % w miejscach publicznych - bardzo wysokie mandaty
koniecznie do zobaczenia :
Sagraga Familia, Stacja metra: Sagrada Familia (L2, L5)

ulica La Rambla
,Stacja metra Drassanes (L3)- Liceu (L3)- Catalunya (L1, L3)

Park Guell, Do parku najlepiej dojechać metrem. Należy dojechać do stacji Lesseps (L3), następnie po wyjściu z metra kierować się za licznymi kierunkowskazami. Spacer trwa około 20 min.

[FONT=&quot]Dzielnica Barri Gotic - stare miasto [/FONT]

Oceanarium w porcie
( 16 E), stacje metra[FONT=&quot]L3 Drassanes, L4 Barceloneta. [/FONT]

dla lubiących ciekawą architekturę Casa Mila i Casa Batllo

wzgórze Montjuic i Kolejka linowa nad portem
Jazda kolejką linową nad portem – od Torre de Sant Sebastià u stóp La Barcelonety na wzgórze Montjuïc, z przystankiem na Torre de Jaume I – to niezapomniane przeżycie. Widoki na pewno warte są poniesionych kosztów. Bez Kolejka odjeżdża co 15 minut (codz. 10.45–19.00; 7,50/9 =E jedna/dwie strony). Latem i w weekendy trzeba czasem czekać, w wagoniku mieści się tylko 20 osób. Można wsiąść już na środkowej stacji, Torre de Jaume I (7,50 =E jedna/dwie strony).

A jak już zobaczycie ten skromny wycinek Barcelony to na Camp Nou
Stacje metra:- Maria Cristina (L3)- Les Corts (L3)- Collblanc (L5)- Badal (L5)Autobusy: 7, 15, 43, 67, 68, 74, 75, L12, L50, L60, L62

nie wiem jak z powrotem po metro kursuje tylko do 24 , wiec jak nie będzie autobusu to abo czekamy na pierwsze metro ( 5 rano) albo taxi , trzeba to na miejscu ustalić


może spotkamy sie wszyscy pod Sagrada Familia około 10 rano i ruszymy w miasto , choć logistycznie to dość trudne wyzwanie ale zawsze lepiej trzymać sie w kupie , nie wiadomo jak reagują miejscowi na obce barwy w mieście ale to nie Polska wiec chyba nie ma sie o co martwić
ja lecę samolotem i właśnie około 10 mamy sie spotkać ze znajomymi którzy teraz są autobusie
do zobaczenia na stadionie