Wyświetl pojedynczy post
Mareq
Senior Member
 
 
Od: 04.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1551
Stary 11.08.2008, 13:38
Cytat:
Chodzi o to,że należy unikać wszelkich działań dających pretekst do wojny
Jakby miała być wojna , to by była .Pretekst by się znalazł zawsze , Kosowo nie było potrzebne.

Cytat:
Wiedzieć o tym i nic nie zrobić
A co mieli zrobić ? Zaatakować Rosję ? Wprowadzić międzynarodowe siły pokojowe ? Rosjanie by powiedzieli ,,a po co przecież nic się nie dzieje?" .

Cytat:
Ty nie rozumiesz tego, że twoi "wodzowie" durnymi decyzjami politycznymi albo opieszałością wywołują kolejne konflikty zbrojne.
Zwalanie winy za imperializm rosyjski na przywódców zachodu , to już jest niedorzeczność .
Konflikt został wywołany bo Rosja chciała odzyskać kontrolę w swoim państwie satelickim i tyle

Cytat:
Znając problemy Kaukazu Europa nie robiła nic by ten problem rozwiązać bo na ruskich militarnie się nie weźmie tak jak to mogli zrobić gdzie indziej.
A na kogo się militarnie sama Europa porwała ostatnimi czasy ?

Cytat:
teraz siły pokojowe?
chłopie tam wojna trwa od lat nikt nie pomógł Gruzji
Masz niezwykle ciekawe pojęcie wojny . Udowodnij mi , że tam wojna trwa od lat .

Cytat:
Działania UCK wcale nie były zbrojne i nie przyniosły skutku w postaci opuszczenia Kosowa przed Serbów. Nierealna była tez autonomia?
Autonomia była też przed 1990. Myślisz , że teraz Albańczycy nie obawiali by się utraty tej autonomii ? Poza tym 10 lat bez serbskiej kontroli ich rozochociło i sama autonomia przestała wystarczyć
Trzeba było wyrzucić Albańczyków z Ksoowa zaraz po II wojnie światowej , kiedy panował zamęt i kiedy nikt nie zwrócił by na to uwagi . Byłby spokój wewnętrzy na wieki taki , którego my możemy doświadczyć.
Albo trzeba było nie dopuścić żeby do władzy doszedł chory nacjonalista Milosevic , który miał nadzieje na jakąś nierealna Wielką Serbię . Gdyby na początku lat 90 do władzy doszedł ktoś normalny , który by obiecał utrzymanie szerokiej autonomii i minimalizowanie wszelkich dyskryminacji w stosunku do Albańczyków w Kosowie , to może sprawy by się potoczyły inaczej .

Cytat:
Patrząc na tok rozumowania Europy i twój w innych przypadkach może dwa wystarczą.
1) Abchazowie i Osteyńcy uznawani są za naród
2) Od rozpadu ZR działają już jako autonomiczne republiki
Albańczycy też .Nawet nazwa kosowarzy pojawiała się już na początku tego wieku.
Kosowo także miało status autonomii , ktora została zniesiona przez Milosevica


Kolejna reżimowa prasa dokonała buntu przeciwko jedynie słusznie panującej politcyce Świętego Cesarstwa Unijnego Narodu Niemieckiego

Cytat:
Celem gwałtownej reakcji Rosji na Kaukazie jest nie tylko Gruzja, ale także NATO, USA i Zachód - ocenia niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung".

Według "Sueddeutsche Zeitung" "nowy rewizjonizm Rosji" wymaga ostrzejszego podejścia do tego kraju.
Cytat:
Równie surowo politykę rosyjską ocenia "Frankfuter Allgemeine Zeitung". Jak podkreśla, celem "rosyjskiej machiny wojennej" jest m.in. "poważanie" - w tym przypadku oparte na strachu - w krajach sąsiedzkich, ale także w Brukseli, Pekinie i Waszyngtonie.
Cytat:
Według dziennika gospodarczego "Handelsblatt" wobec rosyjskich działań na Kaukazie, "każdy, kto jak kanclerz Angela Merkel miał wątpliwości wobec przyjęcia Gruzji do NATO, powinien przemyśleć swoje stanowisko".
Ale niestety jest jeszce gorzej , ponieważ zaczynają się buntować reżimowe instytucje .

Cytat:
Komisja Europejska (KE) zażądała w poniedziałek od Rosji natychmiastowego wstrzymania wszelkich operacji zbrojnych na terytorium Gruzji.

"Rosja musi natychmiast zaniechać wszelkich akcji militarnych na gruzińskim terytorium" - uznała KE w oświadczeniu wydanym przez jej rzecznika.
Ostatnio edytowane przez Mareq : 11.08.2008 o godz. 14:04.