Cytat:
|
Chodzi o to,że należy unikać wszelkich działań dających pretekst do wojny
|
Jakby miała być wojna , to by była .Pretekst by się znalazł zawsze , Kosowo nie było potrzebne.
Cytat:
|
Wiedzieć o tym i nic nie zrobić
|
A co mieli zrobić ? Zaatakować Rosję ? Wprowadzić międzynarodowe siły pokojowe ? Rosjanie by powiedzieli ,,a po co przecież nic się nie dzieje?" .
Cytat:
|
Ty nie rozumiesz tego, że twoi "wodzowie" durnymi decyzjami politycznymi albo opieszałością wywołują kolejne konflikty zbrojne.
|
Zwalanie winy za imperializm rosyjski na przywódców zachodu , to już jest niedorzeczność .
Konflikt został wywołany bo Rosja chciała odzyskać kontrolę w swoim państwie satelickim i tyle
Cytat:
|
Znając problemy Kaukazu Europa nie robiła nic by ten problem rozwiązać bo na ruskich militarnie się nie weźmie tak jak to mogli zrobić gdzie indziej.
|
A na kogo się militarnie sama Europa porwała ostatnimi czasy ?
Cytat:
teraz siły pokojowe?
chłopie tam wojna trwa od lat nikt nie pomógł Gruzji
|
Masz niezwykle ciekawe pojęcie wojny . Udowodnij mi , że tam
wojna trwa od lat .
Cytat:
|
Działania UCK wcale nie były zbrojne i nie przyniosły skutku w postaci opuszczenia Kosowa przed Serbów. Nierealna była tez autonomia?
|
Autonomia była też przed 1990. Myślisz , że teraz Albańczycy nie obawiali by się utraty tej autonomii ? Poza tym 10 lat bez serbskiej kontroli ich rozochociło i sama autonomia przestała wystarczyć
Trzeba było wyrzucić Albańczyków z Ksoowa zaraz po II wojnie światowej , kiedy panował zamęt i kiedy nikt nie zwrócił by na to uwagi . Byłby spokój wewnętrzy na wieki taki , którego my możemy doświadczyć.
Albo trzeba było nie dopuścić żeby do władzy doszedł chory nacjonalista Milosevic , który miał nadzieje na jakąś nierealna Wielką Serbię . Gdyby na początku lat 90 do władzy doszedł ktoś normalny , który by obiecał utrzymanie szerokiej autonomii i minimalizowanie wszelkich dyskryminacji w stosunku do Albańczyków w Kosowie , to może sprawy by się potoczyły inaczej .
Cytat:
Patrząc na tok rozumowania Europy i twój w innych przypadkach może dwa wystarczą.
1) Abchazowie i Osteyńcy uznawani są za naród
2) Od rozpadu ZR działają już jako autonomiczne republiki
|
Albańczycy też .Nawet nazwa kosowarzy pojawiała się już na początku tego wieku.
Kosowo także miało status autonomii , ktora została zniesiona przez Milosevica
Kolejna reżimowa prasa dokonała buntu przeciwko jedynie słusznie panującej politcyce Świętego Cesarstwa Unijnego Narodu Niemieckiego
Cytat:
Celem gwałtownej reakcji Rosji na Kaukazie jest nie tylko Gruzja, ale także NATO, USA i Zachód - ocenia niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung".
Według "Sueddeutsche Zeitung" "nowy rewizjonizm Rosji" wymaga ostrzejszego podejścia do tego kraju.
|
Cytat:
|
Równie surowo politykę rosyjską ocenia "Frankfuter Allgemeine Zeitung". Jak podkreśla, celem "rosyjskiej machiny wojennej" jest m.in. "poważanie" - w tym przypadku oparte na strachu - w krajach sąsiedzkich, ale także w Brukseli, Pekinie i Waszyngtonie.
|
Cytat:
|
Według dziennika gospodarczego "Handelsblatt" wobec rosyjskich działań na Kaukazie, "każdy, kto jak kanclerz Angela Merkel miał wątpliwości wobec przyjęcia Gruzji do NATO, powinien przemyśleć swoje stanowisko".
|
Ale niestety jest jeszce gorzej , ponieważ zaczynają się buntować reżimowe instytucje .
Cytat:
Komisja Europejska (KE) zażądała w poniedziałek od Rosji natychmiastowego wstrzymania wszelkich operacji zbrojnych na terytorium Gruzji.
"Rosja musi natychmiast zaniechać wszelkich akcji militarnych na gruzińskim terytorium" - uznała KE w oświadczeniu wydanym przez jej rzecznika.
|