Wyświetl pojedynczy post
Marszałek
Senior Member
 
 
Od: 11.2004
Skąd: C.K. Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1515
Stary 09.08.2008, 22:34
AYALA napisał(a):Wyświetl post
Gruzini wycofali cały swój kontyngent ( 2 tyś żołnierzy) z Iraku.Zanosi sie wiec na krwawy konflikt
Normalne działanie, skoro jest się napadniętym to trudno,aby żołnierze z Iraku bezczynnie się temu przyglądali. Problem w tym,że oni ich nie wycofali,ale chcą wycofać. Amerykanie muszą ich przerzucić,a czy zrobią to w zaistniałej sytuacji? Ci zołnierze w Iraku są karta sprawdzająca dla Amerykanów.

Tak swoją droga to Bolszewicy licząc na to,że świat będzie cicho siedział mają poniekąd racje, ale i tak jest tutaj element niebezpieczeństwa, gdyż teoretycznie mogą polec propagandowo. Jakby to wyglądało, gdyby kolejne kraje zaczęły się wycofywać z olimpiady na znak protestu. Ruscy byliby w duzym kłopocie. Kreśląc scenariusze ataku pewnie na kilka procent ocenili taką możliwość jako reakcje ze strony świata.

Co do Niemców. Oni będą popierać dzialnie Rosji, bo raz mają wspólne interesy a dwa, bardzo im zalezy na takich precedensach,aby w przyszlosci sobie odbić Opolszczyzne czy Śląsk. I tutaj się nie łudżcie, ale UE nie zareagowałaby ani słowem. W końcu w większości jest fiannsowana z pieniędzy Berlina, a USA, cóż jak nie bedzie u nas tarczy to będa nas mieć w dupie jak Gruzje. A znając ichj pragmatyzm, to nawet jakby była tarcza,to interesowałoby ich tylko to, aby nikt do instalacji się nie miszał. Czyli nieważne kto rządzi byleby oni mieli spokój ze swoim sprzętem. Szczerze powiedziwasz to nie wiedze kraju w UE i NATO,który by nam w podbnej sytuacji do Gruzji pomógł. UE,ONZ,OBWE,NATO,SEATO, wszytkie te organizacje sa huja warte. Ot tylko na papierze jakieś zapisy, a no i kasa na administrację aby to dziadostwo utrzymywać.

Tak więc patrzymy i miejmy nadziej,że Ruskie zostaną za to ukarani,aby nie doszło do jakiegoś kolejnego precedensu. Jeden już mamy w postaci Kosova. Teraz tworzyt się kolejny, można atakować suwerenne państwo i nic za to nie grozi.
Ostatnio edytowane przez Marszałek : 09.08.2008 o godz. 22:43.
Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.