Marszałek napisał(a):

Ja w tym logiki nie widzę. Gdyby tak było jak zakladasz, to wystarczyło,aby Rosja ogłosiła niepodległość Osetii i byłby spokój. Amerykańce by przyklepali i obie strony byłyby zadowolone. Tylko Gruzini mieliby jeszcze większy problem,bo naprzeciw siebie mieliby i USA i Rosję. Tak więc teoria o wspólnym dealu średnio się kupy trzyma.
Poza tym Saakaszwili opiera się na tym co mu mówią doradcy i jak mu są przedstawiane i w jaki sposób opracowane są dane wywiadowcze. To jest kluczowe, przeciez sam tego nie robi. **** wie,może gość celowo jest wprowadzany w błąd. Na jakiejś podstawie zachowuje się tak a nie inaczej.
Co do tego,że byłą to zaplanowala operacja nie ma najmniejszej wątpliwości. Cały świat skupiony na otwarciu olimpiady, wszytkie TV i agencje się tam zebrały, więc można było rozpocząć rozpierduchę w miare cicho. Choć CNN daje o tym non stop, podobnie Aljazzera angliekso języczna. Ale już Sky nie. Ciekawe jaką odpowiedz przygotowali Gruzini,choć nalezy zalożyć,że Rosjanie mają w samym rządzie gruzinskim bardzo dużo agentury. Widać,że to bardzo precyzyjna akcja.
|
Problem w tym, że Gruzja na dobrą sprawę jest strategicznie ważna dla niektórych krajów europejskich np. dla Polski. Położenie Gruzji może być kluczem dla bezpieczeństwa energetycznego etc. etc. - To nie Serbia. Ogłoszenie niepodległości Osetii i Abchazji byłoby "sprawdzam" dla wszystkich krajów - a na pewno dla amerykańców. Ich określenie w tej kwestii, determinowałoby rozchwianie i tak już napiętego układu, jaki sobie stworzyli w Europie Wschodniej.
Obecny sposób rozdania kart - jest wygodny dla ruskich i amerykańców.
Przykład ten pokazuje, że Ruscy atakując jakiekolwiek państwo będą bezkarni. Pokazuje również gdzie amerykańce mają swoich maluczkich sojuszników - mają ich głęboko w dupie.
Jestem ciekaw coby się działo, gdyby w Gruzji była tarcza antyrakietowa.
Celowe wprowadzenie w błąd... hmm oby się nie okazało, że jednak Saakaszwili jest idiotą.
Wilku napisał(a):

Ja na dzisiaj przyjmuje iz ma to związek z wyboromi w USA, Irak, Osama się opatrzyli więc pora na Rosje. I rzecz w tym iz może liczyli iż Rosja ze wzgledu na zmiane władzy jest niezbyt przygotowana, a tu nastepnego dnia cała armia (w sensie zw. taktycznego) ruszyła i teraz Amerykańce nie wiedza co zrobic.
Ktos przedobrzył.. tylko jeszcze niewiadomo kto.
|
hmm - gra idzie o dużą stawkę, jest więc wszystko możliwe
PS: Błagam, nie karmcie trolla - który z powrotem się reaktywował.
"Zachowanie się publiczności krakowskiej, a raczej zwolenników Cracovii na ostatnich jej meczach, stało się naprawdę skandalicznem. Tylko ten sędzia jest dobry, sprawiedliwy i obiektywny, który jej dogadza, każdy inny jest "kaloszem", "papuciem", "zbrodniarzem". Doprowadziło to do najzwyklejszego terroru. " Tygodnik Sportowy rok 1924, nr 43