Wyświetl pojedynczy post
szczebrzeszcz
Senior Member
 
Od: 05.2003
Skąd: o tam

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1366
Stary 03.08.2008, 20:22
przed chwilą znazłem taki portal, dokładniej zakłądkę w nim
http://www.wykop.pl/wszystkie/polityka
pare ciekawych artykułów zebranych z gazet

z dedykacją dla... zresztą zobaczcie
Cytat:
Utopia Eurokratów

Coraz bardziej ograniczana demokracja staje się w UE pozorem. Lawinowo narastające unijne prawo przestaje wyznaczać ramy wolności, a staje się regulaminem życia UE coraz szczelniej zabudowywana jest przez nowe normy prawne, regulacje i zarządzenia. Nad głowami jej obywateli jak miecz Damoklesa wisi Karta praw podstawowych. Prawa w Europie muszą zostać ujednolicone, tłumaczą nam prawodawcy z Brukseli. Dla naszego dobra zostaną „zharmonizowane” i aby „zwiększyć ich efektywność dla prawnej obrony jednostki”, dostaniemy w prezencie ich kolejny pakiet.
http://www.rp.pl/artykul/167738.html

i taką ciekawostkę zapodam

na Maderze(Portugalia) rosną banany (taka tutejsza odmiana) smaczniejsze od tych które zazwyczaj są w sklepach(spełanijacych normy unijne), problem w tym że są mniejsze, a Unia zabrania eskportu/importu takich, skutkiem czego już nie można ich kupić w Europie poza Maderą, zjadają je mieszkańcy wyspy, a eksportują jedynie te spełniające normy (większe ale nie takie smaczne).

Ps. czasem w sklepahc można trafić na małe banany, tu akurat nie orientuję się na jakiej zasdzie i pod jakie pargafry one podlegają, ale to nie są te z Madery a bodajże z Indochin, w każdym bądź razie bananów odmiany maderyskiej poza wyspą sprzedawać nie można (to wiem od osoby która tam mieszka, więc pewne na 100%)
Ostatnio edytowane przez szczebrzeszcz : 03.08.2008 o godz. 20:37.