Cytat:
|
Od stycznia przyszłego roku nie będziemy brać z obowiązku do wojska polskiego nikogo, kto by tego nie chciał
|
Interpretując te słowa dosłownie dochodzę do wniosku, że już w noszenie zaświadczeń "babrać" się nie musisz
Generalnie jednak nie wpadałbym w hurra optymizm by potem nie było zawodu. Temat owszem jest, jednakże w większości wywiadów na ten temat padają słowa "chcemy", "zamierzamy", "pobór ma być zawieszony"... Konkretnych aktów prawnych z tego co wiem to póki co jednak nie ma.
Co do pytanie o Marynarkę- jest przeszkolenie w Ustce, ale podobno z Marynarką nie ma to nic wspólnego. W ogóle te przeszkolenia mają raczej formę turnusów harcerskich, taki pic na wodę
