Po prostu Wiślak napisał(a):

Oczywiście, że rozstawienie w III rundzie gwarantowałoby długofalowo sukces i przynajmniej regularną grę w PUEFA. Pare lat temu do wywalczenia losowania zabrakło tylko jednego maleńkiego punkciku.
Oczywiście, ze to wina zarządu i Cupiała, który w decydujących momentach przed tymi meczami jedynie rozwalał pracę trenerów i swoimi decyzjami poważnie osłabiał skład. Zarząd Wisły każdego lata jedynie przeszkadzał trenerom w tej walce, a nie pomagał.
Gdyby nie ich błędne decyzje, już dawno mielibyśmy rozstawienie i może coś więcej.
|
Wydaje mi się że klasowy zespoł a za taki Wisła uchodzi , powinien sobie radzic z wtedy(!) zaściankiem Europy w postaci Dinama tbilisi , Valarengi Oslo czy Vitorii Guimaraes . Nie można wszystkiego zrzucąc na zarzad ze rozwalał niszczył domolował osłabiał itp. itd. . Chocby przed Tbilisi nie było nic z tych rzeczy a co sie działo..pamiętamy.Jasne że zarząd powinien inaczej dziłac , bardziej rozwaznie i długofalowo i ponosi częśc winy za ten stan rzeczy ale bez przesady .
A co do rozstawien to ułatwiłoby to awns do fazy gr. LM ale wystarczył by nie rozstawiony Szachtar , PAO , Fc Copenhaga , Rosenborg i wiele wiele innych bardziej (niestety) renomowanych rywali na arenie Europejskiej(nie ma się co oszukiwac my renomy za bardzo nie mamy) i byłyby problemy . Oszczedziło by to Barcy Realu Interu Arsenalu itp itd. ale gwarancji by nie dąło.A zeby tez taka sytuacja mogła mieć miejsce to sama Wisła nie wystarczy bo my do 1/4 UEFA (o Lm nie mówie ) nie dojdziemy a reszta zespołu w przeciągu ostatnich 2-3 lat się kompromitowałanie licze kilku miłych niespodzianek) . Popatrzy na Rumunie 5 lat temu byli w rankingu za nami hen hen..a teraz dzięki dobrej grze Dinama Steua czy Rapidu są na bardzo wysokim miejscu w rankingu .Sama Wisła nie wystarczy żeby wydźwignąc polski football z zapaści..niestety