|
Wreszcie Polonia się odezwała. Nie można pozwalać na siebie pluć i nie reagować. Czarno na białym wyłożyli, jak się sprawy mają.
BTW: gdyby istniała sprawiedliwość dziejowa, Widzew powinien beknąć za przekształcenia własnościowe i podzielić los GKS i Lechii Gdańsk. A więc zacząć niemal od zera. Może to by ich nauczyło pokory.
Co do Trybunału i jego decyzji. Widać jak na dłoni, że:
a) PZPN jest niekompetentny - nie dostarczył wszystkich dokumentów i nie dopilnował sprawy przed Trybunałem. No to członkowie Trybunału uznali, że są lekceważeni przez PZPN i robią na złość.
b) Cały ten Trybunał to też banda dyletantów. Dopiero po doniesieniach prasowych doszli do wniosku, że mogli coś przeoczyć. W takim razie pytam się, jakim cudem mogli podejmować jakiekolwiek decyzje, nie mając kompletnych informacji? Werdykt powinien był zapaść za pół roku najwcześniej, do tego czasu rozgrywki powinny się toczyć z udziałem 16 klubów, bez Korony i Zagłębia.
Jest dramatycznie i nie widać, by mogło być lepiej. Kolejna kolejka przesunięta, nie wiadomo czy w ogóle ruszy runda jesienna.
Jakie to może oznaczać straty finansowe dla Wisły i innych klubów, nawet strach pomyśleć.
Jeśli jeszcze jakiś wariat zastanawiał się nad sponsoringiem lub finansowaniem polskiej piłki, to właśnie zrezygnował.
Uma vez Flamengo, sempre Flamengo
|