sandbender napisał(a):

Pomysł odwiertów ok. Zobaczymy jak wykonanie - nie można nikogo skreślać tylko dlatego, że jest Ojcem Dyrektorem.
Nawiasem skoro to taki dobry projekt mógłby się dogadać z kimś kto ma pieniądze.
Ciekawe co sie stanie jak uzbiera tylko połowę z potrzebnych pieniędzy? Hę?
|
Jeśli są ludzie którzy są gotowi dawać swoje pieniądze na ten projekt to nie ma problemu. Co kogo obchodzi co ktoś (emeryt) robi ze swoimi pieniędzmi.
Natomiast czy jest to opłacalne ekonomicznie to przypuszczam że tak samo jak większość ekologicznych źródeł energii - jest po prostu droższe (brak komercyjnych inwestorów). Albo z kolei zwrot z inwestycji jest rozciągnięty na zbyt długi okres czasu. Ja słyszałem opinię jednego pracownika naukowego z AGH (niestety nie pamietam kogo) że koszt odwiertów głębinowych przewyższa potencjalne korzyści na terenach nizinnych. Jednak wiedzy fachowej na ten temat nie mam - a w przypadku jakichkolwiek działań Ojca Dyrektora pojawia się aspekt emocjonalny - "wrogowie" którzy negują wszystko co On robi i "zwolennicy" którzy wszystko akceptują
