Wyświetl pojedynczy post
Po prostu Wiślak
Senior Member
 
Od: 02.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2511
Stary 28.07.2008, 17:53
Wormal napisał(a):Wyświetl post

Ja jestem zwolennikiem młodych i perspektywicznych zawodników, którym zależeć będzie żeby zaistnieć w futbolu przez swoją dobrą grę, a nie tułaczy co rok czy dwa zmieniających klub (czyt. Nei).
Nie bierzesz pod uwagę, że jeśli któremukolwiek z młodych w Polsce rzeczywiście uda się zaistnieć, ergo - osiągnie poziom odpowiedni dla potrzeb klubu, zaraz wyjedzie za granicę. Więc w efekcie, na tym odpowiednim poziomie wcale nie będzie dłużej do dyspozycji klubu, niż ów przykładowy starszy Nei, czy Cleber. Więc argument, że lepiej stawiać na młodych, bo będą grać dla Wisły dłużej niż starsi zawodnicy z zagranicy jest całkowicie chybiony.

Przywołujesz Rooneya, Messiego i innych - spójrz w jakich warunkach oni byli szkoleni, a w jakich są nasi 17-latkowie. Jest oczywiste, że inaczej do gry na dobrym poziomie jest przygotowany młody piłkarz na zachodzie, a inaczej w Polsce. U nas młodzi są bardziej uczeni jak się op.....ć na boisku i treningach, niż jak grać w piłkę, dlatego ze stawianiem na nich wiąże się dużo większe ryzyko.
Odpowiedz cytując