wojteq_NH napisał(a):

|
W tej samej audycji Rusko stwierdził, że mimo iż Ekstraklasa nie jest stroną sporu to skontaktowali się z Trybunałem z prosbą o rozstrzygniecie sprawy Zagłębia już w przyszłym tygodniu ze względu na szeroki aspekt społeczny całej tej sytuacji. Z tego co zrozumiałem to na przyszły tydzień własnie wszytsko jest zaplanowane żeby się wyjaśnić - zostanie wieć tylko Korona, która dopiero sięodwola i póki co nie będzie ani w Ekstraklasie ani w 1 Lidze.
|
Terminy decyzji Sądu Najwyższego w takich sprawach nie są szybkie. Nie należy się spodziewać, że rozstrzygnięcie zapadnie w ciągu miesiąca czy dwóch, ale będziemy prosić prezesa Sądu Najwyższego, by nasze skargi zostały potraktowane priorytetowo" - poinformował Malinowski, dodając że podobna prośba zostanie skierowana do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu, by ten jak najszybciej podjął wiążącą decyzję w sprawie odwołania KGHM Zagłębia Lubin.
- W sprawie Zagłębia Trybunał dokonał jedynie wstrzymania decyzji o degradacji, ale nie przesądził czy ona jest słuszna, czy nie. Czekamy zatem na ostateczny wyrok - wyjaśnił Malinowski, dodając, że organy dyscyplinarne PZPN - Wydział Dyscypliny i Związkowy Trybunał Piłkarski - w kwestii karania klubów i osób zamieszanych w aferę korupcyjną będą stosować dotychczasową politykę.
- Będziemy wydawać decyzję według dotychczasowych zasad, licząc że Sąd Najwyższy zaakceptuje naszą skargę kasacyjną wobec decyzji Trybunału Arbitrażowego - zakończył.