sport.pl napisał(a):
Jacek Bednarz, dyrektor sportowy Wisły o:
powrocie do Wisły Andre Barreto: zawodnik dostał już pozwolenie na pracę w Unii Europejskiej i mam nadzieję, że najpóźniej do środy otrzyma wizę. Chcielibyśmy, by już w czwartek wsiadł do samolotu. Z Barreto jesteśmy cały czas w kontakcie poprzez agenta. Zresztą już w czerwcu poinformowałem piłkarza, że wraca do Wisły. Nie ma na to ochoty? Jego nastawienie jest sprawą drugorzędną.
transferze Nei: nie jesteśmy blisko pozyskania tego piłkarza. Zresztą w przypadku takiego zawodnika musimy też mieć pewność, że możemy mu załatwić pozwolenie na pracę w UE. Normalnie trwa to około trzech miesięcy. Procedury przyspieszające? Ufam, że tak będzie. Na pewno nie pozyskamy zawodnika, który będzie mógł grać dopiero od listopada. Wszelkie porozumienia, jakie zawrzemy, będą od tego zależne.
konflikcie Wisły z Adamem Kokoszką: Nie przekazaliśmy tej sprawy do Polskiego Związku Piłki Nożnej, ale wezwaliśmy zawodnika do wyjaśnienia, co jest powodem nierealizowania przez niego postanowień umowy.
członkostwie w European Club Association: to stowarzyszenie, które ma ciekawe pomysły, jak reprezentować kluby w relacjach z UE, UEFA i FIFA. Zostaliśmy zaproszeni do członkostwa i jako jedyni z Polski mamy statut klubu „założyciela”, bo np.: Legia jest tylko klubem stowarzyszonym. Wisła miała ten przywilej, dzięki wysokiej pozycji w rankingu. W lipcu ukonstytuował się zarząd ECA.
|
Tutaj cały artykuł z Wyborczej, sporo o bramkarzu, ale tak naprawdę nic nowego.