Wyświetl pojedynczy post
MicK
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: inąd

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#28
Stary 22.07.2008, 13:20
Nieźle się dzisiaj zdenerwowałem po przeczytaniu artykułu w gazecie o F1 i Kubicy. Co ci dziennikarze wiedzą o tym sporcie? Gówno! Banda kretynów myślących że jak zobaczyli parę wyścigów już wiedzą wszystko o Formule 1, oni nawet nie wiedzą jak ten sport się nazywa. Czasami napiszą kierowca Formuły Pierwszej ( http://www.formulafirst.co.nz/ ), potrafią zapytać Kubicę o swojego głównego rywala "Fernando Massa'ę",
w TVN24, tuż po wywalczeniu swojego pierwszego Pole Position podali że uzyskał czas okrążenia 1 godzina 32 minuty i 345 setnych. Boże uchroń nas!

W celu "nakierowania" wszystkich kibiców którzy pragną przeczytać rzetelne informacje, felietony i wiadomości odsyłam na poniższe adresy:
www.formula1.pl - doskonałe źródło najświeższych i tylko potwierdzonych wiadomości. dobre forum (ale tylko do czytania), zaraz wyłapią czy ma się pojęcie o F1, czy też nie.

www.f1wm.pl - Dobrze zredagowane wiadomości z Formuły Jeden oraz innych, podobnych serii wyścigowych. Dobre forum, siedzi na nim czasem gość który projektował kask Jenson'a Button'a.

zagraniczne -
www.f1technical.net - pobieżne bieżące informacje, ale najważniejsza część serwisu to nowinki techniczne, po każdym treningu i wyścigu goście siedzą nad zdjęciami HD i wypatrują zmian w aerodynamice bolidów

www.f1complete.com - Wszystko, dosłownie WSZYSTKO.

www.allf1.info - Cała historia F1.

dalej jeśli was to wciągnie możecie sami znaleźć strony które będą wam bardziej odpowiadały, to co wymieniłem to ABC stron o F1.


Dalej, obalamy mity Polskich mediów.

Był kiedyś materiał o szansach wystartowania w F1 pewnej Polki, buńczucznie palneli "Pierwsza kobieta w F1 będzie polką!"

Gówno prawda, były już 4 (słownie: cztery) kobiety w F1, razem zdobyły aż pół punktu (jeden wyścig został przerwany w połowie i organizatorzy zadecydowali o zmniejszeniu o połowę pkt w tym wyścigu. Ona zajmowała ostatnie punktowane miejsce).

=======
Orlen, pierwsza polska firma reklamująca się na bolidach. Bujda dyletantów!


Reklama helikopterów Sokół.

Nie mówię że mają to wszystko wiedzieć, ale niech te mendy nie piszą artykułów pod którymi boją się podpisać własnym nazwiskiem, a co najwyżej niech się wyżywają na swoich blogach lub forach internetowych.


======
I parę informacji:

Jak do tej pory same problemy z systemem KERS (Kinetyczne odzyskiwanie energii przy hamowaniu), ostatnio podczas testowania tego urządzenia wybuchł pożar w fabryce Red Bull Racing, nikt nie był ranny, pożar ugaszono.
druga sytuacja miała miejsce w czasie dzisiejszych testów na torze Jerez, jeden z mechaników BMW Sauber zbliżył się do urządzenia i został porażony prądem (w bolidzie siedzi kierowca testowy BMW, Klien)

=======

Mclaren kręci kolejną aferę, wiele osób zastanawiało się po co maclarenowi cztery wajchy do zmiany biegów zamiast dwóch (UP & DOWN), dwa dodatkowe w ich bolidach zajmują się czymś w rodzaju symulowania kontroli trakcji (która została od tego sezonu zabroniona).
Musimy poczekać jak się sprawa dalej potoczy.


=======

Raikonnen w Scuderia Ferrari do 2011.
Na dniach ma zostać podpisany nowy kontrakt obecnego mistrza świata z ekipą z Maranello, ucina to spekulacje na temat odejścia Kubicy do Ferrari.
Ostatnio edytowane przez MicK : 22.07.2008 o godz. 18:12.
Odpowiedz cytując