Wyświetl pojedynczy post
cpc
Senior Member
 
Od: 10.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#847
Stary 13.07.2008, 20:36
Illargui napisał(a):Wyświetl post
Znam dobrze kwestię związaną z limitami na emisje CO2 i uważam ją za skandaliczną.
Co do starzenia sie społeczeństw - jednym z rozwiazań ma być wlaśnie wzrost aktywnosci zawodowej.
Zgadza się, tylko moim zdaniem trzeba zadać sobie pytanie jaki model gospodarczy sprzyja, czy wręcz zachęca do większej aktywności zawodowej. Czy ma to być wolny rynek czy eurosocjalizm, który tak się składa, że serwowany jest Nam przez WE.

W ogóle to dyskusja dotycząca płaszczyzny gospodarczej UE powinna się toczyć na poziomie porównywania tych modeli gospodarczych. Każdy kto się chce zajmować takimi sprawami musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy jego guru gospodarczym jest np Milton Friedman lub Ludwig von Mises czy niejaki Karol Marks...

pzdr