orzeu napisał(a):

Wedlug mojej orientacji geograficznej to Armenia, Azerbejdezan czy Gruzja w Europie nie leza a sa czlonkami UEFA...
Do tych co uwazaja, ze w Izraelu sytuacja jest "taka jak zwykle". Poczytajcie wypowiedzi izraelskich politykow, tych nastawionych pokojowo. Tam juz nie chodzi o to "czy" ale o to "kiedy".
|
z tej grafiki wynika jednak ze te Państwa leżą w Europie
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...tionEurope.png
jak weźmiemy jeszcze pod uwagę, że nasz wg oficjalnych regulacji mieszkamy na kontynencie zwanym EuraAzją a nie Europą(na podstawie wikipedia.pl) to już wszyscy mogą grać w UEFA

) nawet Chiny

Podział jest umowny tak więc UEFA i AFC powstały zapewne "na bazie" umownego podziału EuroAzji na Europę i Azję. Ale to już wybiegamy daleko w różnego rodzaju interpretacje

)