Nikomu nie jest łatwo
"Solabarrieta może występować na pozycji skrzydłowego, w środku pomocy, a nawet jako obrońca. W 2002 roku wywalczył z Hiszpanią Mistrzostwo Europy do lat 19 grając u boku takich piłkarzy jak
Fernando Torres,
Andres Iniesta czy
Jose Antonio Reyes. Do trzecioligowej drużyny Altetico trafił w 2006 roku. Klub z Madrytu, po dwóch latach, nie zdecydował się jednak wykupić go z Atletic Bilbao i Solabarrieta zaczął szukać nowego pracodawcy.Mimo że "wojskowi" długo namawiali opornego Hiszpana na przenosiny do Polski ten wybrał ofertę z przeciętniaka trzeciej ligi hiszpańskiej - Realu Jaen.
Wcześniej mówiło się także o zainteresowaniu przez Legię lewym pomocnikiem Granady 74
Jose Juanem Luque, ale 30-letni piłkarz również nie miał ochoty wyjeżdżać na wschód - w efekcie negocjacje upadły. Klub ze stolicy nie ustaje jednak w poszukiwaniu nowego skrzydłowego. Być może już w najbliższych dniach pojawią się nowe nazwiska. Znaleźć dobrego Hiszpana, zainteresowanego przenosinami do Polski, jest jednak niezwykle trudno."
Jak przekonać dobrego, klasowego piłkarza do gry w beznadziejnej polskiej lidze na krańcu europy

?
Tylko wspułczuć naszemu J.B.