Wyświetl pojedynczy post
wtf
Senior Member
 
 
Od: 01.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#561
Stary 08.07.2008, 15:25
K_2 napisał(a):Wyświetl post
Mysle ze w szkole sredniej ,juz kazdy mniej wiecej wie co go "kreci" np. lubi fizyke ,pomalu mysli ze moglby swoja przyszlosc zwiazac z tym przedmiotem ,drugi lubi grac w siatkowke i robi to niezle wiec chcialby sie ksztalcic w tym kierunku na jakies uczelni sportowej itd
U nas sie uczy wszystkiego naraz czego wynikiem ejst to ze sie uczymy 80 % tego co nam sie nigdy nie przyda a tylko w niewielkim stopniu zaspokajajamy swoja wiedze i poznawanie danego przedmiotu ktory nas kreci
To jest Twoja subiektywna opinia, moim zdaniem na przykład w polskiej szkole poziom kształcenia jest niski że aż zęby bolą. Przedmioty ścisłe nauczane są katastrofalnie (po części dlatego że kadra jest słaba, godzin jest mało a pracownie wyposażone na poziomie środkowoazjatyckim), młodzież poznaje ledwie co ważniejsze pozycje z literatury polskiej i dosłownie kilka pozycji z kanonu światowego, historii ojczystej naucza się po łebkach a powszechnej to już prawie wcale i tak dalej i tak dalej.
Masz rację, 80% tego co się uczysz nigdy Ci się nie przyda bo do czego ma Ci się przydać ułamek szczątkowej wiedzy. Ja mogę Ci powiedzieć, że mam okazję widzieć wiele młodych osób (20 - 21 lat) zaczynających pracę zawodową u mnie w firmie i stwierdzam, że poziom wiedzy zarówno technicznej jak i ogólnej absolwenta szkoły średniej z rocznika 2005 a 2008 to niebo a ziemia, a obecne "usprawnienia" systemu oświaty tylko tą tendencję pogłębią, tego jestem pewien.
"Nie ma odpornych na ciosy,
są tylko źle trafieni"
Jerzy Kulej