Wyświetl pojedynczy post
Konrad.
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#259
Stary 03.07.2008, 18:37
Gucio25 napisał(a):Wyświetl post
sezon w Ekstraklasie ma się co roku zaczynać w ostatni tydzień lipca.

Ekstraklasa wystartuje zgodnie z planem
Ekstraklasa wystartuje zgodnie z planem i w sezonie 2008/09 występować będzie w niej szesnaście zespołów - poinformował po posiedzeniu zarządu PZPN rzecznik związku Zbigniew Koźmiński.

Pierwsza kolejka rozgrywek jest zaplanowana na 25-27 lipca.

- PZPN wspólnie z zarządzającą rozgrywkami Ekstraklasą SA podjął decyzję, że ekstraklasa wystartuje zgodnie z planem, czyli pod koniec lipca i z udziałem 16 zespołów - powiedział Koźmiński.

Jego zdaniem, o kształcie ekstraklasy w znacznej części decydują obecnie organy dyscyplinarne PZPN. - Wydział Dyscypliny i Związkowy Trybunał Piłkarski mają teraz głos decydujący. Nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja w sprawie licencji dla Polonii Bytom, będziemy się jako zarząd jeszcze zajmować tą sprawą - dodał.

- Wszyscy chcieli rozliczeń za korupcję, więc teraz musimy wspólnie zjeść tę żabę. Jeśli Walne Zgromadzenie PZPN ustaliło, że można karać kluby do 30 czerwca 2009 roku, to trzeba pogodzić się z pewnymi faktami - zakończył Zbigniew Koźmiński.


źródło: PAP
Ddf