Wyświetl pojedynczy post
flamengista
Piknik
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Kraków/Bronowice

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#192
Stary 28.06.2008, 09:14
Nic nie jest w stanie usunąć betonu w PZPN. Ani kompromitacja z Euro2012, ani kompromitacja kadry, ani skandal korupcyjny - nawet gdyby się okazało że cały zarząd jest umoczony.

Póki w PZPN będą mieć decydujący głos nic nie znaczący, PZPR-owscy działacze z "terenu" (OZPNy) - to będzie tak samo. No, może za Listkiewicza przyjdzie Lato, albo Engel. Ale filozofia działania będzie taka sama.

Jedyne rozwiązanie to interwencja państwa. Rozwiązanie PZPN, oddanie władzy klubom. Stworzenie profesjonalnej struktury z menedżerami, a nie działaczami którzy nic nie umieją. I obowiązek szkolenia młodzieży, który PZPN realizuje w sposób skandaliczny.

Owszem, to się skończy wykluczeniem nas z europejskich pucharów a kadry z eliminacji. I co z tego? W europejskich pucharach nieustannie się kompromitujemy, a kadra postępuje podobnie na wszystkich ważniejszych imprezach.

A po zawieszeniu - za jakieś 2-3 lata - przyjmą nas znowu. W międzyczasie najważniejsze reformy zostaną przeprowadzone, a leśne dziadki zostaną definitywnie odesłane na "zieloną trawkę".

Tylko do czegoś takiego trzeba mieć jaja, a nie być Donaldem.
Uma vez Flamengo, sempre Flamengo