Wyświetl pojedynczy post
Kocur
semper fi
 
 
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#179
Stary 26.06.2008, 13:47
http://www.pogononline.pl/index.php/news/10958

Cytat:
W dniu dzisiejszym Stowarzyszenie PSN (Pogoń Szczecin Nowa) wydało oświadczenie w sprawie przeniesienia spółki "Groclin Dyskobolia SSA" do Szczecina.
Poniżej prezentujemy całą treść tego oświadczenia:

Stowarzyszenie Klub Sportowy „PSN” (Pogoń Szczecin Nowa) po przeanalizowaniu propozycji Pana Zbigniewa Drzymały dotyczącej przeniesienia spółki „Groclin Dyskobolia” SSA do Szczecina oświadcza, że propozycja ta nie uzyskała akceptacji naszego Stowarzyszenia.
Powodów tej decyzji jest kilka, jednak większość z nich można odnieść do zapisów wprowadzonych przez nasze Stowarzyszenie do umowy powołującej Spółkę Akcyjną „Pogoń Szczecin” w ubiegłym roku a potwierdzonych w maju 2008 przez 58 Kongres FIFA w Sydney, w którym organizacja ta zwróciła uwagę na ten problem przenosin i fuzji klubów piłkarskich.
Postanowiono tam, że wszelkie awanse i spadki zespołów piłkarskich powinny odbywać się tylko i wyłączenie w duchu sportowej rywalizacji - na piłkarskim boisku.
Zdaniem delegatów FIFA, fuzje i przenosiny klubów w celu uzyskania awansu do wyższych lig, powodują straty na kilku poziomach m.in.:
1. Wychowawczym – sport powinien wychowywać i uczyć „zdrowej” rywalizacji, a nie kombinacji przy „zielonym stoliku”
2. Emocjonalnym – klub piłkarski jest związany ze środowiskiem lokalnym, tradycją, historią i ludźmi w którym się znajduje. Przenosiny klubów powodują straty dla obydwu społeczności których fuzja dotyczy.
3. Moralnym – łamanie zasad dla doraźnych, krótkoterminowych korzyści.
4. Sportowym
Doświadczenia naszego klubu i historia ostatnich lat dokładnie potwierdza tylko słuszność tych tez. Dlatego uważamy, że wyznaczone sobie rok temu plany powinniśmy kontynuować.
Wtedy to, zjednoczone środowiska władz miasta, szczecińskich działaczy sportowych oraz kibiców wyznaczyły sobie jeden cel - istnienie w naszym mieście „zdrowej” Pogoni, opartej na silnych fundamentach i pozwalającej rozwijać się uzdolnionej młodzieży z całego regionu.Kilka dni temu skończył się sezon piłkarski. Pomimo tego, że klub nasz jest jeszcze daleki od ideału to udało się osiągnąć główne zakładane cele - odbudowanie struktur organizacyjnych
- położenie szczególnego nacisku na szkolenie młodzieży
- rozwój bazy sportowej (w tym punkcie szczególne podziękowania należą się miastu)
- awans sportowy do wyższej klasy rozgrywkowej
- integracja środowiska w 60-lecie istnienia klubu
Prace obecne powinny się koncentrować na kontynuowaniu tych działań i stworzeniu solidnych podstaw finansowych oraz organizacyjnych klubu, do czego nieodłącznym aspektem jest budowa nowego stadionu w Szczecinie. Dziękujemy Prezydentowi miasta za deklarację o pracach nad tą budową, bez względu na efekt rozmów pomiędzy Pogonią Szczecin S.A., a „Groclinem Dyskobolią” SSA.
Dziękujemy również Panu Zbigniewowi Drzymale za zainteresowanie naszym klubem i miastem Szczecin, w którym zauważył istniejący potencjał.
Prezes Drzymała jest bez wątpienia postacią nietuzinkową w polskiej piłce, dlatego też zapraszamy Go do współpracy przy odbudowie piłkarskiej potęgi „Pogoni” Szczecin.

Ze sportowym pozdrowieniem
Członkowie Stowarzyszenia „PSN”

Może k..wa w końcu ktoś zrozumie że tradycji się nie kupuje.

Chce Drzymała klub - niech zostanie sponsorem - niech zacznie od II ligi i sobie wywalczy awans.
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE