|
Szczerze mówiąc to chrzanicie z tą Spartą - czystej wody demagogia.
Wszyscy wiemy że taki klub jak Groclin Grodzisk tak naprawdę nie powinien był istnieć. Drzymała na początku chciał wejść w Lecha, tylko że w Lechu wtedy mieli inne porządki i nie chcieli Drzymały, bo za swoje pieniądze chciał mieć władzę w klubie. A tam chcieli mieć swoje bagienko. Przy Amice zmądrzeli, bo wiedzieli że trzeci raz okazja się może nie powtórzyć. Groclin był efektem frustracji bogatego pasjonata piłki odrzuconego przez piłkarskie bagno. Facet przez lata prowadzenia klubu dał się poznać jako człowiek któremu zależy na piłce, dlatego porównanie go do Ptaka uważam za niestosowne, a nawet obraźliwe, podobnie jak przywoływanie przykładu Salzburga. Owszem, fuzja to droga na skróty, problem w tym, że 'honorowe' wyciąganie Pogoni z którejśtam ligi kosztuje pieniądze i czas. 'Honorowe' wyciąganie Korony z którejśtam ligi skończyło się wszyscy wiemy czym. Łatwo być takim honorowym za cudze pieniądze i jeszcze bez szczególnego uzasadnienia patrzeć na niego z góry.
Jeśli przez te dyrdymały Drzymała wycofa się z piłki to ja przynajmniej będę żałował.
Śląsk zrobił duży błąd, bo nie wiem skąd to przekonanie, że sponsorzy będą tak lecieć do nich na łeb na szyję. Wszyscy tak tym Salzburgiem się zasłaniają, a taka sytuacja może zaistnieć właśnie przy sponsorze przed Euro, bo wtedy właśnie pojawią się 'koniunkturaliści'. A do tego czasu nie wróżę zbyt dobrze, bo od ładnych paru lat kisi się ta liga w tym samym sosie i jakoś tych sponsorów czy właścicieli lawinowo nie przybywa. Tym bardziej żal dobrego i sprawdzonego.
|