Wyświetl pojedynczy post
Heban
Banita
 
Od: 06.2007
Skąd: R22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#135
Stary 21.06.2008, 15:56
12345g

Cytat:
Gdy przed dwoma laty Wisła zajęła ósme miejsce w tabeli, nikt specjalnie się tym nie przejął. W tym samym sezonie Legia była trzecia. Efekt? Każdy się denerwował, że nie zdobyła mistrzostwa. Nigdzie nie ma tak olbrzymiej presji jak w Warszawie.
Te słowa Iwańskiego, nieświadomie obrazują krzywy obraz medialności klubów w Polsce i medialną promocję Legii na silę, z przywoływaniem komunistycznych jej sukcesów, gdy armia i PZPN, stali za Legią murem, podczas gdy bez tego wsparcia armii, mimo dalszego wsparcia PZPN, obecna propaganda medialna, wydaje się być jaskrawym nadużyciem faktów i rzeczywistosci. I tą jaskrawość tęsknoty i życzeniowości medialnej, czyli zwyczajnej propagandy, Iwański tak pięknie uwypuklił. Bo prawdziwą medialność klubową, kibice w Polsce i niezależne media zachodnie, określiły na 16 miejsce Wisły w Europie a Legii nikt już nie pamięta, bo w rankingach tych nawet nie podano jej faktycznego miejsca, gdyż miejsce to, widocznie musiało być bardzo odległe od Wisły. Wisłę promują wyniki a Legii sama propaganda nie pomoże, nawet w Polsce.
Ostatnio edytowane przez Heban : 21.06.2008 o godz. 16:15.