Wyświetl pojedynczy post
12345q
Member
 
 
Od: 05.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#130
Stary 21.06.2008, 13:17
Cytat:
Maciej Iwański: Chcę zdobyć z Legią tytuł

- W Polsce są dwa najmocniejsze kluby – Legia i Wisła. Nigdzie nie ma tak olbrzymiej presji jak w Warszawie. Zawsze chciałem grać jak najlepiej w piłkę w jak najsilniejszym klubie. Legia to wielka firma. Tutaj wszyscy pamiętają jeszcze występy w Lidze Mistrzów. Mnie się marzy właśnie gra w tych rozgrywkach. Z Warszawy będzie mi do nich bliżej. Skoro Legia mnie kupiła, to po to, bym wzmocnił drużynę. Chcę podołać temu wyzwaniu i pomóc Legii odzyskać mistrzostwo Polski - mówi nowy nabytek Legii Maciej Iwański.

Legia interesowała się panem od dawna. Już kilka lat temu, gdy grał pan w Szczakowiance, obserwowali pana wysłannicy warszawskiego klubu...

- Rzeczywiście wciąż słyszałem pogłoski o zainteresowaniu Legii moją osobą. Jednak zawsze były to tylko pogłoski. Nigdy wcześniej nie było konkretów.

Czy jednocześnie pan marzył o grze w stolicy?

- Nie powiem nic odkrywczego. W Polsce są dwa najmocniejsze kluby – Legia i Wisła. Jeśli jednak je porównamy, widzimy pewną różnicę. Gdy przed dwoma laty Wisła zajęła ósme miejsce w tabeli, nikt specjalnie się tym nie przejął. W tym samym sezonie Legia była trzecia. Efekt? Każdy się denerwował, że nie zdobyła mistrzostwa. Nigdzie nie ma tak olbrzymiej presji jak w Warszawie. Zawsze chciałem grać jak najlepiej w piłkę w jak najsilniejszym klubie. Legia to wielka firma. Tutaj wszyscy pamiętają jeszcze występy w Lidze Mistrzów. Mnie się marzy właśnie gra w tych rozgrywkach. Z Warszawy będzie mi do nich bliżej
...................................
źródło: Życie Warszawy
Kocham takie wywiady!!!!