|
Perypetie Drzymały są symptomatyczne i pokazują całą mizerię polskiej piłki.
Z jednej strony brak pieniędzy, sponsorów, profesjonalnych menedżerów i infrastruktury.
Z drugiej - jak się pojawia taki Drzymała z wyjątkowo korzystną propozycją (wnosi do spółki know-how, kontakty, infrastrukturę Grocliu, piłkarzy, no i sponsoring ze strony swojej firmy) - to nikt go nie chce!
Nie chcą go kibice i działacze Śląska oraz władze Wrocławia, w Szczecinie też już kibice się mobilizują przeciwko nim.
Powiem szczerze - jak to widzę, to coś mnie trafia. Przy czym Szczecin i Wrocław nie są odosobnione. W Kielcach też robili Klickiemu łaskę, że zbudował coś z niczego. W innych miejscach jest podobnie.
Ja naprawdę nie rozumiem mentalności środowiska piłkarskiego. Jes mizeria, brak stadionów, boisk, piłkarzy, trenerów, kibiców, pieniędzy - słowem wszystkiego. A jak przychodzi sensowny człowiek z dobrą propozycją to tylko słyszy się wielki wrzask i słowa protestu.
Chcecie przeciętności, bylejakości, ustawiania meczów, mizerii sportowej i organizacyjnej - to ją będziecie mieli. Tylko proszę kibiców Śląska, Pogoni i innych klubów, by przestali narzekać na swój los. Moi drodzy - sami się o ten los prosicie...
Uma vez Flamengo, sempre Flamengo
|