Wyświetl pojedynczy post
ToTylkoJa
Senior Member
 
 
Od: 05.2008
Skąd: Ł3

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#111
Stary 20.06.2008, 11:57
Cytat:
Po nieudanej fuzji Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski ze Śląskiem Wrocław, Zbigniew Drzymała wznowił rozmowy na temat połączenia z Pogonią Szczecin i jest już prawie pewne, że Portowcy w nadchodzącym sezonie niespodziewanie wrócą do ekstraklasy. Ostateczne decyzje zapaść miały na trwającym jeszcze spotkaniu przedstawicieli obu klubów z wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej Eugeniuszem Kolatorem. Fakt o powrocie Pogoni do najwyższej klasy rozgrywkowej ogłoszony zostać ma w najbliższych dniach.

Zbigniew Drzymała po zakończeniu minionego sezonu podjął decyzję o zakończeniu finansowania futbolu w niewielkim Grodzisku Wielkopolskim i postanowił przenieść swój klub do dużego miasta, w którym z sukcesów jego drużyny cieszyć będą się tysiące, a nie setki kibiców. Biznesmen w pierwszej fazie swojego projektu rozważał przeprowadzkę do kilku miast, ale ostatecznie zdecydował się na Wrocław. Połączenie miejscowej Śląska z Dyskobolią było już praktycznie przesądzone. Drzymała pozwolił odejść kilku swoim zawodnikom, a po konsultacji z kibicami postanowił także oddać Lechowi Poznań miejsce w Pucharze UEFA. Kilka dni po tej decyzji został na lodzie. Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz zdecydował się bowiem wycofać ze wszystkich swoich wcześniejszych postanowień i podjął decyzję o grze Śląska w ekstraklasie na własnej licencji.

Brak fuzji spowodował, że biznesmen chciał zrezygnować z dalszego angażowania się w futbol, na szczęście jednak dla polskiej piłki szybko się ze swoich planów wycofał. Nie było tajemnicą, że Drzymale niezbyt uśmiecha się powrót do Grodziska i w trybie ekspresowym wrócił do rozmów o fuzji z władzami Pogoni Szczecin, która awansowała ostatnio do nowej II ligi. - Potwierdzamy zainteresowanie stron wypracowaniem porozumienia, które przywróciłoby, począwszy od nowego sezonu piłkarskiego, miejsce Pogoni Szczecin SA w Ekstraklasie. W tej sprawie toczą się aktualnie rozmowy. Strony rozmów apelują o niezbędną cierpliwość w okresie trwających negocjacji - napisali rzecznicy prasowi Pogoni, Szczecina i Dyskobolii. Dzisiaj jest już wiadomo, że obie strony dość szybko doszły do porozumienia i po zaledwie kilku dniach rozmów, przeniosły się one ze Szczecina do Warszawy, a konkretnie do gabinetu wiceprezesa PZPN - Eugeniusza Kolatora, od którego zależeć miało powodzenie fuzji. Głównym problemem była bowiem licencja na grę w ekstraklasie, której Kolator nie chciał wydać Pogoni - Licencja została wydana i nie ma możliwości, by coś zmienić - odpowiadał przewodniczący komisji licencyjnej.

Obecnie trwa jeszcze spotkanie przedstawicieli obu klubów z Eugeniuszem Kolatorem, ale z pierwszych przecieków wynika, że PZPN zgodził się na połączenie i przyzna licencję na grę w pierwszej lidze Pogoni Szczecin. Dla Drzymały decyzja PZPN była jednak równie ważna jak decyzja szczecińskich kibiców, których przyzwolenie na fuzję ostatecznie uzyskał. Nie bez znaczenia jest również deklaracja pomocy władz miasta.

Piłkarze Dyskobolii, którzy w ostatnich dniach nie do końca wiedzieli gdzie przyjdzie im grać w przyszłym sezonie, 22 czerwca udadzą się na pierwszy obóz, a zaraz po jego zakończeniu przenieść mają się do Szczecina.
http://goool.pl/main.php?id=13019