Wyświetl pojedynczy post
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98569
Stary 24.06.2026, 15:07
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Sobolewski nie był zwylym przecinakiem, on mial kiwke. Gorzej stricte z rozegraniem i wyprowadzeniem od bramki. Natomiast liczby, odbiory, skoki pressingowe, dzisiaj znakomicie by sie odnalazł. Tym bardziej w ekipach w ktorych wielu mamy kreatorów gry a niewielu od bronienia.

@wolfy pilkarz pokroju Poletanovica też byłby idealny, tylko ten z lat 2015-2020, później mial zjazd i szklane zdrowie.


Natomiast tak samo jak łatwiej znalezc def pomocnika niz napastnika, tak samo i z nim mozna przestrzelić.

Mieliamy na tych pozycjach Pereza, Balte, Fazlagicia, Mavutora i inne dziwadła.
Nie sugerowałem żeby ściągać Poletanovicia w 2026, ale wtedy Brzęczek ściągnął go last minute. O dziwo Plewka za Hybali też dawał radę do kontuzji, ale nigdy później nie zbliżył się do tamtej dyspozycji.

Uczciwie byłoby dodać że wymienieni wyżej słabi piłkarze to jednak przyszli w zupełnie innych warunkach. To co ważne, to żeby nie szukać talentów i diamentów, tylko kogoś do gry na teraz. Kimś takim był Poletanović który nie był gwiazdą ligi, tylko solidnym rzemieślnikiem. Myślę że tyle by wystarczyło na tej pozycji.

Sobolewski to był za czasów Wisły najlepszy piłkarz na swojej pozycji w lidze i jeden z najlepszych w kraju (co owocowało czasem powołaniami do reprezentacji). Ktoś na tym poziomie jest aktualnie raczej poza naszym zasięgiem. Aż tak wysoko nie stawiam poprzeczki.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 24.06.2026 o godz. 15:15.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując