Wyświetl pojedynczy post
grogoriogreg
Senior Member
 
 
Od: 06.2007
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98562
Stary 24.06.2026, 11:33
Przez 4 lata gry w 1. lidze przewinęli się u nas tacy środkowi pomocnicy:
Jelić Balta, Igbekeme, Talar, Fazlagić, Sapała, Duda, Szywacz, Basha, Plewka, Tachi, Carbo, Dziedzic, Gogół, Olejarka, Sukiennicki, Poletanovic, Staszak, Omić


Na poziomie pierwszej ligi sprawdzili się wyróżnieni. Dwóch ostatnich nie przekreślam, bo jeszcze wszystko przed nimi. Poza wymienionymi na tej pozycji występowali również Kutwa (słabo), Ertlthaler (dobrze) i Alfaro (nieźle). Poletanovicia trudno chwalić za same SFG skoro poruszał się po boisku jak emeryt i uciekł z klubu jak szczur.


W Ekstraklasie, ostatni klasowy środkowy pomocnik u nas to Achraf El Mahdioui. Mieliśmy przez pół roku dobrych Zhukowa i Poletanovicia i dłuuugą listę niewypałów:
Kuveljić, Fazlagić, Plewka (nie licząc pół roku u Hyballi), Skvarka, Chuca, Mawutor, Pawłowski.


Kolejnymi dobrymi środkowymi pomocnikami byli Basha, Savicević, Brlek, czy Llonch, ale to już by się trzeba cofnąć prawie o 10 lat.


Bije w oczy, że na tej liście nie ma takiej typowej szóstki, silnej fizycznie, w stylu wspomnianego wyżej Sobolewskiego. Najbliżsi temu byli Marko i Petar, reszta to już bardziej techniczna (Vukan, Achraf) albo wybiegana (jak Zhukov, Llonch, James).
Odpowiedz cytując