|
Mieliśmy wąską i jakościową kadrę w ubiegłym sezonie, więc teraz podpisując 5-6 zawodników nie sprawimy, że nasza kadra stanie się zbyt szeroka. Trzeba tylko trafić z odpowiednią jakością.
Trzy priorytety transferowe są jasne - defensywny pomocnik, skrzydłowy i napastnik.
Mam nadzieję, że kolejnymi 2 pozycjami do wzmocnienia będą ofensywny pomocnik i boczny obrońca - najlepiej lewy.
Linia defensywy jest obecnie najliczniej obsadzona, ale pośród 10tki zawodników znajdują się:
- Jaroch - po ciężkiej kontuzji + niezweryfikowany na poziomie Ekstraklasy (umówmy się, gdyby nie kontuzja, to tylko wysoka forma przez cały ubiegły sezon dałaby mu szansę zostania u nas na dłużej)
- Uryga - po nie jednej, a dwóch (trzech?) ciężkich kontuzjach - ostrożnie podchodziłbym do brania Alana pod uwagę do gry przez cały sezon
- Mikulec - po ciężkiej kontuzji, rundę wiosenną traktuję jako rozruch, adaptację do zwiększania obciążeń i mam nadzieję, że już jest na tyle wzmocniony, by żadnych nowych kontuzji nie łapać + Rafał jest niezweryfikowany na poziomie Ekstraklasy
Jaroch ma umowę rozruchową na pół roku, Rafał na rok, a Alan nie wiadomo (pewnie na rok).
Odrzucając powyższą trójkę, brakuje nam gościa co najmniej na poziomie Gigera/Lelevielda/Krzyżanowskiego do pierwszego składu. A że nie jest to priorytet, to możemy dłużej poczekać na okazję, jak w przypadku Szwajcara.
|