Cytat:
Każdy Klub może mieć nie więcej niż 25 zawodników na liście A w trakcie trwania
danego sezonu Rozgrywek Ekstraklasy. Jako minimum, miejsca 18-22 na liście A (pięć
miejsc), są zarezerwowane wyłącznie dla zawodników szkolonych w federacji, zaś
miejsca 23-25 na liście A (trzy miejsca) są zarezerwowane wyłącznie dla zawodników
szkolonych w Klubie. Na miejscach 1-17 mogą być zgłaszani dowolni zawodnicy.
9.10. W sezonie 2025/2026 na liście B będą mogli być umieszczani zawodnicy urodzeni
1 stycznia 2004 roku i później posiadający polskie obywatelstwo lub szkoleni w Klubie.
Liczba zawodników zgłaszanych na liście B jest nieograniczona, z uwzględnieniem po-
stanowień art. 9.11. W następnych sezonach przepis ten stosuje się odpowiednio, tj.
w sezonie 2026/2027 datę ustala się na 1 stycznia 2005 itd.
|
U nas na liście B mogą być m.in
Letkiewicz, Stępak, Krzyżanowski, Staszak, Kuziemka, Baniowski, Kawała
i ich wszystkich nie trzeba wliczać w 25-osobową kadrę
Na miejscach 23-25 muszą znaleźć się wychowankowie, np.
Duda, Kutwa i Uryga
Na miejscach 18-22 znajdzie się 5-ciu zawodników szkolonych w Polsce, np.
Biedrzycki, Mikulec, Jaroch i nawet byłoby miejsce dla Sukiennickiego lub innego Szywacza z rezerw.
Jeśli Łubik nie przebywał w żadnym polskim klubie po ukończeniu 15. roku życia (poza Tychami i Górnikiem), to nie spełni poniższych warunków:
Cytat:
W zakresie dotyczącym listy A zawodnik szkolony w Klubie należącym do federacji
oznacza zawodnika, który posiada obywatelstwo polskie lub który * bez względu na
swoją narodowość lub wiek * jest zarejestrowany w Klubie lub innym klubie należą-
cym do tej samej federacji co klub obecny przez okres, z przerwami lub nie trzech
pełnych sezonów lub przez 36 miesięcy pomiędzy 15 rokiem życia (lub rozpoczęciem
sezonu podczas którego zawodnik kończy 15 rok życia) i 21 rokiem życia (lub końcem
sezonu podczas którego zawodnik kończy 21 rok życia).
|
Dlatego finalnie na miejscach 1-17 musimy zarejestrować:
Gigera, Lelevielda, Grujcicia, Maxenca, Carbo, Omicia, Igbekeme, Duarte, Bozicia, Ertlthalera, Rodado, Sancheza, Łubik(?)
12(13?) zawodników - mamy miejsce na 5 (4?) nowych zawodników (+ dodatkowo 2 miejsca dla Polaków)
Wniosek: Ervin jest bezpieczny dopóki nie podpiszemy 5 nowych zawodników i będziemy mieli chrapkę na kolejnych.
W kontekście rozpatrywania pomocnika numer 5 do środka, przy stwierdzeniu podobnego poziomu umiejętności przez Jopa u Staszaka i Omicia, to pozostawienie Wiktora będzie miało więcej sensu.