stary dziad napisał(a):

Podatku nie płacimy bo wykazujemy stratę.
Pan Prezes Królewski nigdy nie wykazał zysku.
Dług tzw. historyczny jest niewymagalny a więc zupełnie nie wpływa na kondycję finansową.
Owszem, w bilansie wygląda trochę "nieładnie", więc trzeba się jego "pozbywać", szczególnie jak wykazujemy naturalną stratę.
Nie stawiajmy jednak absurdalnej tezy, że po to by zlikwidować "dług historyczny", to warto dalej tak zarządzać klubem, aby generował on straty
|
Ale gdyby jakiś "inwestor" chciał kupić klub. To ten "niewymagalny dług " to go zachęci, czy przeciwnie?
Właśnie dlatego, że straty można wykorzystać do pomniejszania długu bez opodatkowania. W naszym przypadku są one dodatkowo usprawiedliwione

.