Wyświetl pojedynczy post
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9942
Stary 17.06.2026, 17:50
stary dziad napisał(a):Wyświetl post
Podatku nie płacimy bo wykazujemy stratę.
Pan Prezes Królewski nigdy nie wykazał zysku.

Dług tzw. historyczny jest niewymagalny a więc zupełnie nie wpływa na kondycję finansową.
Owszem, w bilansie wygląda trochę "nieładnie", więc trzeba się jego "pozbywać", szczególnie jak wykazujemy naturalną stratę.

Nie stawiajmy jednak absurdalnej tezy, że po to by zlikwidować "dług historyczny", to warto dalej tak zarządzać klubem, aby generował on straty
Ale gdyby jakiś "inwestor" chciał kupić klub. To ten "niewymagalny dług " to go zachęci, czy przeciwnie?

Właśnie dlatego, że straty można wykorzystać do pomniejszania długu bez opodatkowania. W naszym przypadku są one dodatkowo usprawiedliwione .
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując