Wyświetl pojedynczy post
stary dziad
Senior Member
 
Od: 04.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#183
Stary 22.04.2026, 11:38
Podziwiam ten kwiecisto-barokowy język , który stosujesz.
Czysty barok, wielka forma, mało treści

Markus napisał(a):Wyświetl post
No dobra, przyłapałeś mnie. Codziennie rano, zanim usiądę do laptopa, klękam przed portretem Carbo, zapalam znicz i odmawiam różaniec po hiszpańsku. Dopiero potem mogę napisać, że gość zagrał dobry mecz. Odtajniłeś mi całą agenturę, chylę czoła.
Różaniec do Carbo ? Średnio śmieszne...
Jaką agenturę , to już odjazd wybitny


Markus napisał(a):Wyświetl post
A tak serio - zabawne jest to, że kiedy ktoś przedstawia Ci konkretny opis sytuacji klatka po klatce, z minutą retransmisji, z rozpisaniem kto, gdzie i kiedy stał, to Twoją odpowiedzią jest... "ideologia". Skoro nie możesz zanegować faktów, to zostaje tylko stara, wyświechtana zagrywka: "ty go chwalisz, bo to Hiszpan". Poziom dyskusji rodem z piaskownicy - ktoś zabrał Ci foremkę, więc sypiesz piaskiem.
Jasne, Carbo jest niewinny bo przecież "krył"...
Zgoda. Dyskusja z Tobą jest bezcelowa.


Markus napisał(a):Wyświetl post
Teraz do sedna. Carbo chwalony jest za to, że w destrukcji miał kilkanaście udanych interwencji, co potwierdzają statystyki z meczu, a nie za to, że urodził się między Madrytem a Barceloną.

- Kluczowe podania: 1
- Celne podania: 28/29 (97%)
- Podania na poł. przeciwnika: 14/14 (100%)
- Podania na własnej połowie: 13/14 (93%)
- Długie piłki celne: 4/5 (80%)
- Kontakty z piłką: 38 | Utracone posiadanie: 2
- Odbiory: 10
- Przechwyty: 1
- Wybicia: 2
- Wślizgi (udane): 1 (1)
- Pojedynki wygrane: 5
- Pojedynki powietrzne wygrane: 3
Nie dodałeś, że wykonał jeszcze 3 fikołki i 2 przysiady.

A serio-co to ma do rzeczy?
My mówimy o jego zawałce przy bramce...


Markus napisał(a):Wyświetl post
Gdyby takie liczby robił Kowalski z Nowej Huty, też dostałby plusa. Ale rozumiem - przyznanie, że statystyki i obraz gry mogą mieć większą wartość niż Twoje "tak mi się wydawało z trybun", burzy cały światopogląd, więc trzeba szybko uciec w narodowość.
Wiesz co, ja naprawdę nic nie mam do Carbo.
To był dość dobry zawodnik jak na Wisłę.
Teraz jest eweidentnie w formie raczej słabej.
Czy to wynika z tego, że jest już "schodzący" , czy też że jego serce bije już dla innej drużyny, tego nie wiem.
Ale nawet jak odejdzie, to będę wspominał go dobrze.

Natomiast Ty zanieś swój kaganek oświaty na Wisła Portal bo bardzo go tam potrzeba


Markus napisał(a):Wyświetl post
Twoja główna teza - że to Carbo jest "głównym odpowiedzialnym" za stratę bramki - nie broni się w żaden sposób. Rozłożono Ci tę akcję na czynniki pierwsze, pokazano, kogo krył, dlaczego ruszył za późno i kto faktycznie zawalił decyzją w kluczowym momencie. Zamiast się do tego odnieść merytorycznie, wybrałeś wariant: "nie widzisz tego, bo mowa o Hiszpanie". Kolejny żałosny akt tego przedstawienia. Brawo, bis.
Odpowiem Ci najprościej.
To ewidentna wina zawodnika grającego na "6".
Bez względu na jego narodowość.
Nieważne czy byłby to Duda, Omiić czy Carbo to byłby winny.

No cóż, trafiło na Carbo



Markus napisał(a):Wyświetl post
Teraz perełka - powołujesz się na Karcza. Przeczytaj jeszcze raz to, co sam zacytowałeś: tam jest rozgrzeszenie Kutwy, a nie ma tam (ani jednym słowem) oceny Carbo. Przykleiłeś cytat o jednym zawodniku do tezy o drugim i liczysz, że nikt nie zauważy. Zauważyliśmy.
Rozróżniasz, że mogą być dwa wątki?

Nawiązałem do tego, że przyczepiłeś się do Kutwy nazywając go winowajcą za utratę gola.
Więc wykazałem ci, że są osoby niepodzielające takiej opinii.
Tylko tyle.
Po co ten barok



Markus napisał(a):Wyświetl post
A już powoływanie się na oceny Karcza jako autorytetu w sprawach piłkarskiej jakości to klasyk gatunku. Przypomnę tylko, że ten sam Karcz mylił się już wielokrotnie - choćby w przypadku Sukiennickiego, którego potrafił rozgrzeszać z każdej, nawet największej wtopy, no i całej listy innych zawodników, których albo odtrąbiano jako objawienie, albo spisywano na straty zupełnie odwrotnie do tego, co pokazywali potem na boisku.
Nie no, wszyscy wiemy, że największym autorytetem jest Markus.
On się nigdy nie myli, nigdy nie jest pyszny czy butny.
A jego oceny są tak celne jak trafienie do tarczy w środkowe sedno.


Markus napisał(a):Wyświetl post
Oceny Karcza nigdy nie były, nie są i nie będą żadnym wykładnikiem rzeczywistej jakości gry piłkarza ani weryfikacji danej sytuacji boiskowej. To po prostu jedna z wielu opinii - i to nie ta najcelniejsza.
Tak jest.
Patrz j.w


Markus napisał(a):Wyświetl post
Więc tak, Stary Dziadzie: jeśli "ideologia" oznacza patrzenie na to, co się faktycznie wydarzyło na murawie, a nie na paszport zawodnika - to chętnie pod nią się podpiszę. A Ty dalej oglądaj mecze przez pryzmat narodowości. Może następnym razem ustalisz, kto zawinił przy golu na podstawie znaku zodiaku.
Ja, ja wolkswagem.

Natomiast jest jedna rzecz po którą zawsze się podpiszesz- ładowanie w Dudę

Niniejszym kończę polemikę w tym temacie.
Ostatnio edytowane przez stary dziad : 22.04.2026 o godz. 11:41.
Każdemu z cracovii to mówię- Wisła to klub z piękną , przedwojenną tradycją , założony przez Polaków .Po wojnie na parę lat został "siłowo" przejęty przez resort . Tak samo jak Polska została wbrew woli narodu przejęta przez komunę . I co , Polski też się wstydzisz i na nią plujesz ?!
Odpowiedz cytując