Wyświetl pojedynczy post
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30457
Stary 29.03.2026, 11:49
grogoriogreg napisał(a):Wyświetl post
Prezes Królewski udostępnił listę najwyżej opłacanych zawodników Wisły (oczywiście bez kwot).
https://stariq.app/ - oczywiście istnieje szansa, że dane nie są prawidłowe, ale na takie wyglądają
1. Rodado
2. Zwoliński (?)
3. Uryga
4. Duarte
5. Igbekeme
6. Ertlthaler
7. Jordi Sanchez
8. Omić
9. Chichkan
10. Carbo


Parę wniosków:
- Uryga oczywiście zarabia za dużo w stosunku do prezentowanego poziomu (już nawet nie mówię o kontuzji), ale nie dziwi mnie to, bo kontrakt podpisywał w czasach Ekstraklasowych, w swoim najlepszym okresie dla piłkarza (po spadku ten kontrakt został obniżony) - kontrakt zostanie automatycznie przedłużony w przypadku awansu do Ekstraklasy;


- obecność Zwolińskiego na liście jest dziwna (może w systemie są wszyscy zawodnicy, którzy byli w kadrze zespołu w sezonie 25/26)... pozycja w zarobkach niewspółmierna do jego wkładu w grę drużyny, ale napastnicy zarabiają więcej...


- obecność wszystkich Hiszpanów w TOP10 zarobków może zamknie idiotyczny argument powielany przez kilku fanatyków, że Hiszpanie są tani/najtańsi w stosunku do prezentowanego poziomu - Giger czy Lelevield temu zdecydowanie zaprzeczają, a są młodsi od Carbo, czy Igbekeme (Rodado jako gwiazda drużyny i tak mógłby spokojnie zarabiać więcej, Sanchez dostaje krótki kontrakt i jest napastnikiem - casus podobny do Zwolińskiego);


- powyższy argument był często zestawiany z przepłacanymi polskimi zawodnikami (najczęściej z pensjami młodych zawodników, co już w ogóle jest idiotyczne ^^ ), a poza Urygą z ekstraklasowym kontraktem, czy Zwolińskim ściąganym w sytuacji braku alternatywy dla Angela nie widać tu ani Biedrzyckiego, Mikulca, Sukiennickiego + Łasickiego (o ile występują w systemie), Jarocha czy Dudy, a o juniorach nie wspomnę;


- oczywiście nie uważam, by James, czy Marc zarabiali za dużo, w stosunku do prezentowanego poziomu w momencie podpisania kontraktu, ale powielane wizje budowania składu na samych Hiszpanach, patrząc na to jak sporo zarabiają, to utopia - może Wojtka Kwietnia w Wieczystej byłoby stać na takie zabawy;


- zwolni się nam solidny kontrakt Chichkana (nic dziwnego, że nie chciał zimą odchodzić), który wraz z kontraktem Brody powinien zostać przeznaczony na podstawowego bramkarza;


- wątpię by Carbo otrzymał teraz lepszy kontrakt - dodając do tego niedawne narodziny dziecka można spodziewać się, że Hiszpan spojrzy chętniej na perspektywę powrotu do ojczyzny;


- jeśli trener Jop nie widzi Omicia w wyjściowym składzie, to być może będziemy starali się zakończyć współpracę z Austriakiem - sama pozycja Omicia w rankingu nie dziwi, bo jest/była to dla nas inwestycja z myślą o sprzedaży w przyszłości, ale pensja + ambicja zawodnika mogą do tego doprowadzić, o ile Omić w tym sezonie nie polepszy swej sytuacji;


- Duarte jakoś mniej więcej po przedłużeniu umowy przestał grać, przypadek ?
Przecież to nie jest lista wynagrodzeń, tylko predykcji modelu AI na ile rynek ich wycenia przez pryzmat doświadczenia/potencjalu/itp

Wystarczyło wejsc na strone i przeczytać opis kolo zdjecia.

Niezla dezinformacje tu szerzycie.
Odpowiedz cytując