Wyświetl pojedynczy post
grogoriogreg
Senior Member
 
 
Od: 06.2007
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30296
Stary 09.01.2026, 18:29
sandomingo napisał(a):Wyświetl post
Ale dlaczego głowa nie dojeżdża? Urbańskiemu też nie dojeżdżala?
Ja tu nie widzę winy ani Wisły ani Baniowskiego.
Chłopak doznał kontuzji, swoją szansę wykorzystał Kuziemka i tyle.
Normalne, że chce pójść tam, gdzie widzi szansę regularnej gry.
Muszę się zgodzić z powyższym.

Już przy podpisaniu poprzedniej umowy były głosy o trudnych negocjacjach. Teraz wiemy już, że opcja kontraktu +1 nie była tylko po stronie klubu, a managerowie Baniowskiego dobrze się zabezpieczyli.

Baniowski mógł otrzymać więcej szans na jesieni (ale i tak głównie z ławki), ale czy rola zmiennika by go zachęciła do podpisania nowej umowy? Tak jak w przypadku Kutwy (kapitana drużyn juniorskich), Krzyżanowskiego i Kuziemki można było między wierszami wyczytać, jak mocno wiślackie są ich rodziny albo jak sami związani są z tym klubem, tak w przypadku Filipa wygląda to po prostu na pełen focus nad własną osobą i szukaniem najlepszego wyjścia dla siebie, bez kurtuazyjnych zagrań względem klubu.

I choć nam kibicom bardziej podobałoby się inne zachowanie, to cóż, taki ma wybór Filip i nie mamy nic do gadania. Talent ma, ale wkład w grę pierwszej drużyny miał niewielki, więc jedynie można żałować tych wirtualnych pieniędzy, których to byśmy nie dostali za niego, gdyby swe umiejętności potwierdził.

Niestety z punktu widzenia klubu - Baniowski bez trudu będzie mógł znaleźć drużynę z Ekstraklasy / 1 ligi, która zaoferuje mu dobre pieniądze i nakreśli plan rozwoju. U nas zdaje się, że między zapowiedziami, a rzeczywistością była rozbiezność.
Odpowiedz cytując