Wyświetl pojedynczy post
Cymes
Senior Member
 
Od: 07.2004
Skąd: z prawego brzegu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98037
Stary 08.01.2026, 02:05
Markus napisał(a):Wyświetl post
Natomiast w kwestii Omica: przede wszystkim powinien więcej zacząć grać. Piłkarz musi być w formie, aby w pełni pokazać swoje atuty i możliwości. Były chwile, kiedy Jop próbował ustawiać go wyżej. Na pewno nie jest to zawodnik, który przypadkowo niegdyś trafił do młodzieżowych drużyn Juventusu.
Młodzieżówki Juve to było 6-7 lat temu. Trochę jakby twierdzić, że Olek Buksa powinien więcej grać, bo 5 lat temu grał w primaverze Genui.

Poza tym, uporządkujmy pewne kwestie. Polecam obejrzeć 2-3 mecze przy okazji przygody Staszaka w Lecce i nabrać trochę dystansu do poziomu sportowego tych rozgrywek. Ogólnie zarówno w podniecaniu się wypożyczeniami Staszka czy Krzyżana, jak i meczach Omicia w primaverze Juve jest pewna pułapka.
Mianowicie.
https://www.transfermarkt.pl/juventu...e/verein/11008 Tu masz obecną kadrę primavery Juve.
https://www.transfermarkt.pl/juventu...e/verein/41101 A tutaj U23 Juventusu grające w Serie C.
Nawet biorąc poprawkę na bazowanie na wycenach transfermarkt to jest 1,7mln vs. 12mln potencjalnej wartości rynkowej. Gołym okiem widać, że utalentowani młodzieżowcy grają w Serie C. Natomiast Primavera to poligon doświadczalny i trochę przechowalnia dla ludzi, którym do 20stki daję się szansę na odpalenie. Już zresztą trochę na ten temat przy innej okazji pisałem. I tu pojawia się problem z Ervinem, który do kadry młodzieżówki grającej w Serie C nigdy włączony nie został. Trzy razy usiadł tam na ławce z czego raz dostał 3 minuty i to wszystko. Oczywiście życzę mu jak najlepiej. Natomiast widzę tu mocne przewartościowanie grajka wynikające z nieznajomości i niezrozumienia hierarchii i struktury szkolenia młodzieży we Włoszech. Mamy chłopaka, który 3 lata temu jako 19nastolatek bardzo brutalnie odbił się od ściany jaką jest wejście do dorosłej piłki na trzecim poziomie rozgrywkowym we Włoszech. I to wszystko. Tak jak pisałem. Szukając przykładu z naszego podwórka to jest trochę Buksa bis. Już bardziej szukałbym punktu zaczepienia w jego +1300 minut w austriackiej Bundeslidze i Pucharze Austrii, niż młodzieżowych przygodach we Włoszech. Tylko tu też jest problem bo na przestrzeni 3 lat mamy 2300-1650-1350 minut, a więc bardzo widoczny zjazd. Również trochę podobnie jak w przypadku młodszego Buksy. Trochę lodu na głowę i więcej czytania CV grajków ze zrozumieniem tego na co patrzymy, bo twierdzenie, że mamy tu jakiś talent czy wręcz ukształtowanego zawodnika, który przez brak minut meczowych u Jopa nie jest w stanie udowodnić swojej zajebistości to totalna odklejka. Niech chociaż przepracuje porządnie jeden presezon przed rundą, a jak mu się wydaje, że jest jakąś primadonną, której cokolwiek się należy to niech spierd@la, bo nie jest i nic w jego dotychczasowej karierze na to nie wskazuje.
Odpowiedz cytując