s1mone napisał(a):

Ja nie wiem czemu Krzyżanowski miałby chcieć przechodzić do Banika, gdzie pewnie by dostał lepsze pieniądze, ale z drugiej strony okno na świat jest dużo słabsze niż w Wiśle w ESA. W dodatku u nas może grać przy pełnych trybunach, a tam tylko w hitowych spotkaniach może byłby pełny stadion - czyli tyle samo ludzi na meczu co na naszych najbardziej paździeżowych meczach w 1 lidze.
Za Banikiem przemawiała tylko kasa, wcale się nie zdziwię, że w tym wieku chłopak nie stawia forsy na pierwszej pozycji. Widocznie ma ambicje na coś więcej. I wcale się nie zdziwię, bo chłopak talent ewidentnie ma. Dziwić się może jedynie taki wolfy, dla którego Krzyżan to zwykły kasztan bez perspektyw.
|
Z tym oknem na swiat w Baniku to raczej nie było tak źle, tylko w ostatnich 2 latach opchneli ~ 10 gości za ok 25 mln euro, w tym paru za +3 mln. Poza tym rynek wewnetrzny tam kwitnie i szybko jak masz talent wykupuje cie czołówka.
Spadek mozna zabezpieczyć w kontrakcie klauzulami odejścia. No i tak po prawdzie ciezko spaść z ligi czeskiej - tam sa baraże, kto złapie forme wiosna sie utrzyma.
No ale jeśli zostanie i przedłuży kontrakt to na plus na niego.