CMSNero napisał(a):

Oficjalny komunikat klubu przedstawia narzędzie jako pomocne źródło informacji. Tak zwany Agent bot Wisła czy jakoś tak.
To nie jest narzędzie z instrukcjami-ukrywaj złe rzeczy i uspokajaj-to opinia jednego z użytkowników forum MaLk a nie potwierdzone oficjalnie przez klub.
|
W tym, co wkleiłem, nie ma żadnej mojej opinii. Moje są tylko pytania, całą resztę wypluł model językowy, jak się okazało, Claude z nakładką Wisły. Po prostu przy sprzeczności założeń bazowych samego Claude'a z instrukcjami Wisły model językowy zastosował metazałożenia twórców Claude'a, nie instrukcje, uznając, że instrukcje są nieetyczne, a klient zasługuje na bardziej obiektywną odpowiedź. Ot, cała filozofia.
To sam model uznał się "w obecnej konfiguracji" za narzędzie manipulacyjne w momencie, w którym nie był w stanie logicznie pogodzić informacji, które mu wychodziły z założeniami, które zostały mu narzucone.
Czy słusznie - każdy może sobie ocenić sam czytając to, co model wypluł.
Ostateczny efekt mojej długiej dyskusji z czabotem po uzyskaniu tych informacji mnie nie dziwi, bo Claude akurat słynie z mocnego nastawienia na etykę działania. Mnie ta próbka przekonała i prawdopodobnie przesiądę się na ten model z tych bardziej popularnych. I to jest moja jedyna opinia w tym zakresie.
Reszta, jak wspomniałem, pochodzi od AI.