Wyświetl pojedynczy post
MaLk
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9098
Stary 29.12.2025, 13:52
pepe72 napisał(a):Wyświetl post

Nie zmienia to faktu, że generalnie drużyny piłkarskie, jeśli traktować je jako spółki prawa handlowego to bankruci, z Barceloną czy Realem Madryt na czele.
Trochę zbyt prosta konstatacja. Pomijając fakt, że Real to fatalny przykład, bo akurat jest i rentowny, i wypłacalny, w praktyce klubów piłkarskich jako spółek prawa handlowego liczy się tak naprawdę jedno: czy są w stanie spłacać swoje zobowiązania na bieżąco.

To, czy ich pokrycie pochodzi (najlepiej bezzwrotnie) od bogatego właściciela, czy sam klub jest w stanie generować odpowiednie przepływy jest kwestią wtórną (przynajmniej do momentu, w którym właściciel się nie zmieni).

Problemy się zaczynają wtedy, kiedy ani właściciel, ani sam klub nie są w stanie tego zapewnić.

Czy ktoś jest spółką, czy stowarzyszeniem (co moim zdaniem lepiej odpowiada naturze klubu piłkarskiego), kluczem jest to, czy zaciąga zobowiązania, które jest w stanie obsłużyć. Płacić każdy powinien. Każdy.
Odpowiedz cytując