Wyświetl pojedynczy post
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9005
Stary 22.12.2025, 13:00
azor napisał(a):Wyświetl post
Tu się trochę nie zgodzę. Zarówno Cupiał jak i Królewski korzystali/korzystają z tego samego forteluskarbowego związanego z dofinansowywaniem klubu - czyli pożyczek. Stąd ciągnący się do dziś dług historyczny po TF, stąd też zasypywanie aktualnych dziur kasą, która nigdy nie będzie Wisły, zawsze będzie pożyczona.

Sęk w tym, że Królewski jest na tyle dobrym czarodziejem, iż swoje pożyczki potrafi wkręcić opinii publicznej jako finansowanie, a nie udzielanie pożyczek. Za czasów Cupiała nie wiele osób znało różnice, teraz jest troszkę inaczej. Ba, jest zdecydowanie inaczej, bo Cupiał przynajmniej na początku realnie wpakował kasę w tworząca się SSA. Królewski (tak jak i Jażdzyński i Błaszczykowski), bezzwrotnie i bezinteresownie dali ok. 1 mln złotych, reszta to - i nikt tego nie zaklamie - pożyczki.
Pożyczki które kto Królewskiemu spłaci? To jest takie samo dofinansowanie klubu jak za Cupiała, jak przyznałeś, kropka. Inaczej tego robić nie ma sensu.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując