Wyświetl pojedynczy post
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#154
Stary 17.12.2025, 12:24
grogoriogreg napisał(a):Wyświetl post
Baje, bajeczki dotyczące rotacji. Zweryfikujmy to.

Rzut oka na liderów najlepszych lig europejskich (i kilku losowo wybranych), ilu piłkarzy rozegrało w lidze więcej niż 1/3 możliwych minut - źródło Flashscore.

Oczywiście, wskazane drużyny miały różną ilość meczów poza ligowych - ważniejszych lub mniej, ale przecież u nas w PP rotacja była znaczna, a dywagujemy o możliwej rotacji w rozgrywkach ligowych.

Dla porównania - Wisła - 19 spotkań (570 minut) - 15 zawodników (w tym dwóch bramkarzy, co zawyża ilość o 1)

Francja - 16 spotkań (480 minut)
PSG - 18 zawodników
Marsylia - 14 zawodników

Anglia - 16 spotkań (480 minut)
Aston Villa - 15 zawodników

Hiszpania - 17 lub 15 spotkań (510 lub 450 minut)
Barcelona - 18 zawodników (w tym dwóch bramkarzy)
Villareal - 15 zawodników

Niemcy - 14 spotkań (420 minut)
Bayern Monachium - 16 zawodników
Borussia Dortmund - 16 zawodników

Włochy - 15 spotkań (450 minut)
Inter - 14 zawodników
AC Milan - 15 zawodników
Napoli - 16 zawodników

Portugalia - 14 spotkań (420 minut)
FC Porto - 14 zawodników
Sporting - 16 zawodników
Benfica - 15 zawodników

Holandia - 16 spotkań (480 minut)
Ajax - 15 zawodników

Turcja - 16 spotkań (480 minut)
Galatasaray - 16 zawodników (w tym 2 bramkarzy)
Fenerbahce - 14 zawodników

Belgia - 18 spotkań (540 minut)
Royale Union SG - 14 zawodników
Club Brugge - 14 zawodników
Anderlecht - 14 zawodników

Grecja - 14 spotkań (420 minut)
Olympiakos - 14 zawodników
AEK - 16 zawodników
PAOK - 14 zawodników

POLSKA - Ekstraklasa - 18 i 17 spotkań - (540 lub 510 minut)
Jagiellonia - 14 zawodników

--------------------------------------------------
Wnioski może każdy sobie sam wyciągnąć.

Moim zdaniem narzekanie na brak rotacji jest typowym szukaniem dziury w całym, a w tej rundzie nie mieliśmy żadnej anomalii w naszym przypadku - może poza tak dobrym wynikiem na koniec rundy.
Wniosek:
Kogo stać ten rotuje. Trener M. Jop nie odbiega tak dużo od średniej biorąc pod uwagę ilość rozegranych spotkań. Choć 14 zawodników przy 19 meczach to gdzieś w granicach "jeszcze ujdzie".
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując