Wyświetl pojedynczy post
Piknik1906
Senior Member
 
Od: 01.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8961
Stary 16.12.2025, 13:43
As napisał(a):Wyświetl post
Zakladajac, ze Wisla obecnie obsluguje swoj dlug to znaczy splaca odsetki.

Gdyby wierzyciele zaczeli dopominac sie splaty dlugu to byliby debilami bo po to pozyczasz kase zeby na tym zarobic. Jesli dluznik splaca odsetki to chcesz aby twoja kase trzymal jak najdluzej.
Bardzo brawurowa teza z tym spłacaniem odsetek. Odsetki od pożyczek wyniosły 1,723 mln złotych i dokładnie o tyle wzrósł ich stan na koniec okresu. Czytaj - nie spłacono ani złotówki odsetek od pożyczek ani starych ani bieżących. Ich stan wynosił 5,2 mln na 30 czerwca 2025. Odsetki od innych zobowiązań wyniosły 459 tysięcy, ale niestety nie da się ustalić czy i w jakim stopniu były spłacane. Patrząc na obsługę pożyczek mocno wątpię w płatności tutaj.

Mocne jest też stwierdzenie, że każdy może czekać. Niezbyt sobie wyobrażam np. małą firmę przewozową, która zamiast płacić kierowcom czy za benzynę lokuje kapitał w Wiśle. Takich zobowiązań jest ponad 22 mln a jeśli wierzyć prezesowi wierzycieli ok. 400. To daje ponad 50 tys średnio na jednego wierzyciela. Sporo jak na nieplanowaną lokatę.
Odpowiedz cytując