Wyświetl pojedynczy post
Cymes
Senior Member
 
Od: 07.2004
Skąd: z prawego brzegu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16895
Stary 14.12.2025, 21:38
Jak już chcecie grzebać w przysłowiowych trupach, to warto dopowiedzieć, że do końca roku Wuja wciąż ciągnął z PZPNu 6x160k czyli ponad 700tysi przez 6 miesięcy i to według ostrożnych szacunków. Zasłanianie się rodziną jest fajne, ale 7 dużych stów na ulicy nie leży. W Wiśle wyciągnąłby 1/4, max 1/3 tych pieniędzy. Kogoś na te pół roku trzeba było wsadzić na stanowisko.

Często jest tu grana karta Fazlagicia. Słusznie zresztą. Dużo rzadziej przewijają się już autorskie pomysły Wuja na wzmocnienie w walce o utrzymanie, czyli Manu i Gio. Kominy płacowe, które też miały duży wkład w rozjebanie naszych finansów w 2022 i zaprzepaszczenie 2 lat zdyscyplinowanego wychodzenia z długów. Finansowo obaj panowie byli pomyłką. Sportowo, z tym akurat trenerem również.

Ogólnie cała historia skończyła się tym co musiało nastąpić prędzej czy później. Uświadomieniem sobie przez Kubę, że nie nadaje się do prowadzenia klubu. Mogło nas to kosztować mniej, ale patrząc na to, że Kuba chciał coś udowodnić bez względu na koszty mogło również dużo więcej. W sumie trzeba oddać Brzęczkowi, że jego decyzja o spasowaniu zdecydowanie Wiśle pomogła.

I sumie w tym duchu patrzyłem na jego prowadzenie z powodzeniem U21, a niech mu się wiedzie. Nawet jeśli z perspektywy insajderskich filmików na Łączy na Piłka można było odnieść wrażenie, że gigantyczną część roboty odwala tam sztab, to jednak on, a nie kto inny ten sztab poskładał. Natomiast słuchając jego ostatnich wywiadów mam poważne obawy, że przy pierwszym potknięciu i jakiejkolwiek krytyce ze strony mediów jego mania prześladowcza odpali mu się na całego i rozdupcy tę drużynę od wewnątrz, a byłoby szkoda, bo trafiła nam się chyba naprawdę niezła generacja.
Odpowiedz cytując