Kurz napisał(a):

|
Rozumiem takie podejście wielu kibiców do Dudy. Tęsknimy za młodymi Polakami, z których klub w końcu coś zbuduje â sportowo i finansowo. Tylko że to często zaciemnia osąd. Czasem bardziej wierzymy w potencjał niż w to, co faktycznie widać na boisku. Dla mnie Duda to zdecydowanie najsłabsze ogniwo. Nie jest fanem również Kuziemki, ale on przynajmniej broni się liczbami, więc nie będę pyskował.
|
Czasami irracjonalność sprawia że za zbawcę uchodzi Olejarka albo Sukiennicki, wtedy człowiek zastanawia się czy to nie jakaś zbiorowa histeria albo zatrucie smogiem. Duda przynajmniej ma jakieś atuty w naszym stylu gry - dużo i z sensem biega, pressuje, zastawia piłkę, łapie faule, czasem dobrze rozegra. Ma też bardzo poważne ograniczenia, chociażby wykończenie które jest chyba najgorsze w zespole. Sumarycznie jednak - miał bardzo dobrą rundę, najlepszą w karierze i naprawdę dołożył sporo do wyników.
Tym niemniej - jeśli jest zmęczony i pod formą to nie powinien wychodzić w pierwszym składzie. Trzeba uczciwie powiedzieć że sporo w tej rundzie wybiegał (podobnie jak Kuziemka).