pepe72 napisał(a):

Dobrze napisał, wg Zagrosika:
64 punkty - 100% awansu (84% pierwsze miejsce, 16% drugie)
63 punkty - w zaokrągleniu 100% (79%-21% i trzecie wyszło 0%)
62 punkty - 99% itd.
https://x.com/zagrosik/status/1980347264834105804
Oczywiście co kolejkę tabelka Zagrosika się zmienia bo liczy "live". Więc nie ma co się na razie tym przejmować.
Za to jak będziemy dobijać do 60, czy precyzyjniej - wchodzić w zakres punktów dających 2 miejsce wg Zagrosika, to oczywiście nie będzie sensu przejmować się moją średnią ...
Mi się nie chciało oprogramować wyników, jak to zrobił Zagrosik. Dlatego bazuję na średniej z kilkunastu lat, co mogę policzyć w excelu.
Jak widać moje podejście i podejście Zagrosika zaczyna dawać podobne wyniki 
A co do progu to zobaczymy kto będzie "mistrzem wiosny".
|
Jeśli grupa pościgowa miała wtedy 28 i 27 punktów to punktowała lepiej niż w tym sezonie (24 i 23) a nie gorzej. Chyba więc coś pomieszał.
