Kolejna wygrana, kolejne stracone punkty peletonu. Progi do awansu spadają, jesteśmy na naprawdę dobrej ścieżce do awansu. Wiadomo, że to futbol i szmata zawsze się moczy, ale miejsce poza top 2 wydają się na dziś abstrakcją.
Progi od Zagrosika -
https://x.com/zagrosik/status/198034...105804/photo/1
50% szans na awans - 57 punktów, brakuje 25, średnia 1,19
90% szans na awans - 60 punktów, brakuje 28, średnia 1,33
99% szans na awans - 62 punkty, brakuje 30, średnia 1,43
100% szans na awans - 64 punkty, brakuje 32, średnia 1,52
Jakby progi się wydawały abstrakcyjne - rok temu na tym etapie sezonu drużyny z 2. i 3. miejsca miały 28 oraz 27 punktów, dzisiaj jest to 24 i 23. Tak więc grupa pościgowa punktowała wtedy zauważalnie gorzej, a i tak próg awansu wyniósł 65 punktów.