Wyświetl pojedynczy post
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#131
Stary 04.10.2025, 18:27
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Wyniki Wisły, z PMSem na czele miażdżą narracje wielu osób z tego forum.
Szczególnie te osiągnięte w Wiśle przez Brzęczka czy Moskala, lub na przykład Tadzia Pawłowskiego, prawda?

Na kilkanaście produktów PMS pracujących w Wiśle na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat tak naprawdę nie dał sobie rady i nie sprawdził się długofalowo prawie żaden. A Brzęczek rozczarował totalnie. Nawet Jop nie sprostał realizacji celów w poprzednim sezonie. Może teraz wreszcie będzie pierwszym wyjątkiem od reguły, od wielu, wielu lat. Trzymam za to kciuki. Takie są fakty, w pełni potwierdzające to, co wielokrotnie było tu pisane na temat wartości i jakości PMS.

Nie będę już zaczynał obśmiewania wmawiania, że to rzekoma równowaga narodowościowa określa jakość gry drużyny, a nie indywidualne umiejętności i cechy wolicjonalne poszczególnych zawodników, bez względu na to, skąd pochodzą i co mają w paszporcie.

Bo to zbyt łatwe.

To trochę tak, jakby polemizować z twierdzeniem, że samochód pojedzie lepiej, jeśli w baku będzie pół polskiej, pół austriackiej benzyny - bo inaczej "zaburzy się równowaga napędu".

Albo to tak, jakby polemizować z teoryjką, że koncert brzmi dobrze nie dlatego, że wreszcie zgromadzono sensownych muzyków w zespole, którzy potrafią grać i rozumieją nuty, tylko dlatego, że w orkiestrze zachowano właściwą proporcję np. Włochów do Czechów.

Hejterka to po prostu jak zawsze przerasta.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując