Karherop napisał(a):

|
@MaLk akurat na nas tyle razy spadaja najgorsze nieszczęścia że po prostu nie wierzę że takie punktowanie w kratkę zapewni nam lekki i spokojny awans. Nie przechodzi mi to przez myśl, poki nie zobaczę bezpiecznej przewagi w tabeli.
|
No wiadomo, jest rzeczą oczywistą, że dopóki nie będzie matematycznej pewności (daj Boże) awansu bezpośredniego, nikt z nas spokojny nie będzie.
Ale ten wątek jest jednak o czymś innym. A pamiętajmy o tym, że rozmawiamy tutaj o statystycznie oczekiwanym progu awansu bezpośredniego, a do tegoż wystarczy zająć miejsce drugie i tak też wszyscy tutaj liczymy progi. Możemy dać się wyprzedzić jednej drużynie.
Co do tego, czy przewaga jest (na tę chwilę) bezpieczna i czy ustalone progi się sprawdzają, wystarczy spojrzeć w tabelę (na tę chwilę).
Aktualna tabela pokazuje, że awans bezpośredni zapewnia średnia 1,91+ (ciut ponad Śląsk), do której w wymiarze całorocznym potrzebujemy zagrać resztę sezonu ze średnią 1,7.
Czyli na tę chwilę predykcje sprawdzają się praktycznie idealnie.