sorino napisał(a):

Znowu wypisujesz te bzdury o podatkach, chociaż niedawno zostałeś już sprostowany. Ale z tobą jak widać trzeba do skutku.
No to podatkowo, pożyczka - bezwzględne 19% podatku z odsetek.
Podniesienie kapitału - 0,5% podatku.
|
Teza o stosowaniu pożyczek ze względów podatkowych to kłamstwo, ale powyższe cyferki nie są prawdą.
Wisła jest spółką akcyjną i podniesienie w niej kapitału jest całkowicie wolne od podatku.
Z kolei 19% podatku związanego z pożyczkami to podatek od odsetek nie od kapitału. I płaci go ten kto odsetki dostał a nie pożyczkobiorca.
Tak więc samo wprowadzenie i wyprowadzenie kapitału jest podatkowo obojętne w obydwu opcjach. Za to oczywiście pożyczka wiąże się z odsetkami więc z punktu widzenia klubu finansowo jest znacznie gorszym rozwiązaniem.