Wyświetl pojedynczy post
Piknik1906
Senior Member
 
Od: 01.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8805
Stary 24.09.2025, 20:42
sorino napisał(a):Wyświetl post
Znowu wypisujesz te bzdury o podatkach, chociaż niedawno zostałeś już sprostowany. Ale z tobą jak widać trzeba do skutku.
No to podatkowo, pożyczka - bezwzględne 19% podatku z odsetek.
Podniesienie kapitału - 0,5% podatku.
Teza o stosowaniu pożyczek ze względów podatkowych to kłamstwo, ale powyższe cyferki nie są prawdą.

Wisła jest spółką akcyjną i podniesienie w niej kapitału jest całkowicie wolne od podatku.

Z kolei 19% podatku związanego z pożyczkami to podatek od odsetek nie od kapitału. I płaci go ten kto odsetki dostał a nie pożyczkobiorca.

Tak więc samo wprowadzenie i wyprowadzenie kapitału jest podatkowo obojętne w obydwu opcjach. Za to oczywiście pożyczka wiąże się z odsetkami więc z punktu widzenia klubu finansowo jest znacznie gorszym rozwiązaniem.
Odpowiedz cytując