Wyświetl pojedynczy post
stary dziad
Senior Member
 
Od: 04.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8801
Stary 24.09.2025, 15:40
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Pożyczki właścicielskie co do zasady nie podlegają zwrotowi.
Ja mówie o faktach a ty przytaczasz jakieś opinie.
Więc co do faktów - nie ma takiego pojęcia prawnego jak "pożyczka właścicielska" i że nie podlega ona zwrotowi

Cytat:
Robi się to z powodów podatkowych, co duża część tu komentujących uporczywie nie przyjmuje do wiadomości.
Jakim podatkiem obłożna jest wpłata na zwiększenie kapitału zakładowego?
Jest 0,5% PCC.
Czyli od 20 mln jest 1 mln. Jednorazowo.
Po drugiej stronie są wypłacane co rok odsetki od pożyczek w wysokości 1,5 mln zł
Pomyśl więc i wskaż co jest lepsze ekonomicznie dla klubu.
Zaznaczam- lepsze dla klubu a nie lepsze dla Prezeska.

Cytat:
Cupiał też finansował Wisłę pożyczkami.
To fakt. On miał swoje intencje dlaczego tak robił.
Zabezpieczał się przed wrogim przejęciem.
Z góry zakladał, że jak to nie nastąpi to pożyczki umorzy.
I tak się stało.

Natomiast jakie są intencje Prezeska to nie wiem.
W każdym razie podchodzę do tego co najmniej ostrożnie.
Bo od wielu lat zapowiada, że te pożyczki umorzy a tego nie zrobił.
To są fakty.
Co będzie dalej to się okaże a wszelkie prognozy można traktować tylko jako opinie.
Każdemu z cracovii to mówię- Wisła to klub z piękną , przedwojenną tradycją , założony przez Polaków .Po wojnie na parę lat został "siłowo" przejęty przez resort . Tak samo jak Polska została wbrew woli narodu przejęta przez komunę . I co , Polski też się wstydzisz i na nią plujesz ?!
Odpowiedz cytując