pepe72 napisał(a):

|
Pożyczki właścicielskie co do zasady nie podlegają zwrotowi.
|
Ja mówie o faktach a ty przytaczasz jakieś opinie.
Więc co do faktów - nie ma takiego pojęcia prawnego jak "pożyczka właścicielska" i że nie podlega ona zwrotowi
Cytat:
|
Robi się to z powodów podatkowych, co duża część tu komentujących uporczywie nie przyjmuje do wiadomości.
|
Jakim podatkiem obłożna jest wpłata na zwiększenie kapitału zakładowego?
Jest 0,5% PCC.
Czyli od 20 mln jest 1 mln. Jednorazowo.
Po drugiej stronie są wypłacane co rok odsetki od pożyczek w wysokości 1,5 mln zł
Pomyśl więc i wskaż co jest lepsze ekonomicznie dla klubu.
Zaznaczam- lepsze dla klubu a nie lepsze dla Prezeska.
Cytat:
|
Cupiał też finansował Wisłę pożyczkami.
|
To fakt. On miał swoje intencje dlaczego tak robił.
Zabezpieczał się przed wrogim przejęciem.
Z góry zakladał, że jak to nie nastąpi to pożyczki umorzy.
I tak się stało.
Natomiast jakie są intencje Prezeska to nie wiem.
W każdym razie podchodzę do tego co najmniej ostrożnie.
Bo od wielu lat zapowiada, że te pożyczki umorzy a tego nie zrobił.
To są fakty.
Co będzie dalej to się okaże a wszelkie prognozy można traktować tylko jako opinie.